Aktualności >>> Morsia inauguracja 10. sezonu >>>

 .: Dziesiąty sezon kapielowy rozpoczęty

Morsy z Bisztynka rozpoczęły 10. sezon kąpielowy

Rozpoczął się 10. w historii klubu morsów "Przerębel" w Bisztynku sezon lodowatych kąpieli. Zainaugurowano go w niedzielę (14. października) w południe.

Czterech weteranów lodowatych kąpieli z Bisztynka i Bartoszyc rozpoczęło, 14 października 2012 r., dziesiąty już sezon lodowatych kąpieli w Bisztynku. Gościnnie zanurzył się, w zimne już wody stawu w Bisztynku, prezes klubu morsów "Polar" w Bartoszycach Dariusz Kuśnierz, który swych pierwszych kąpieli zażywał właśnie w Bisztynku. Pełne zanurzenie zaliczył też prezes klubu "Przerębel" w Bisztynku - Marek Dominiak oraz Radek Mic i Zbigniew Drozdowski.

- Inauguracja była skromna ale frekwencja miłośników lodowatych kąpieli będzie z pewnością większa, gdy pojawi się śnieg i mróz - mówił Marek Dominiak. Mamy już dziesięć lat doświadczeń i wiemy już, że ilość kąpiących się jest bardzo różna. Raz jest nas czterech lub czworo (mamy wśród nas dziewczyny) a innym razem jest nas kilkanaścioro. Bywa, że nawet więcej niż stu ale tylko wtedy, gdy zapraszamy do wspólnych kąpieli inne kluby - mówił prezes Dominiak.

Kąpiele bisztyneckich morsów odbywają się w każda niedzielę o godz. 12 a poprzedzone są zawsze rozgrzewką na sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum. Rozgrzewka rozpoczyna się o godz. 11.Andrzej Grabowski - 16.10.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012