Aktualności >>> 37 osób biło rekord Guinnessa w jednoczesnej, zimowej kąpieli >>>

 .: Rekord morsów

Morsy biły rekord Guinnessa

Punktualnie o godz. 12 w jeziorze Luterskim zanurzyło się dziś (13 grudnia) 37. morsów zrzeszonych w Klubie Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w Bisztynku. Klub brał udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnej, zimowej kąpieli.

Już od dawna morsy z Bisztynka nie wystąpiły w tak licznym składzie jak dziś. Członkowie klubu zmobilizowali się aby wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnej, zimowej kąpieli. W samo południe do wody weszło 37. miłośników lodowatych kąpieli. Tych którzy kąpią się regularnie i tych, którzy z różnych przyczyn, nie kąpali się już od dawna.

Wszystkie warunki wymagane do zaliczenie kąpieli morsów z Bisztynka jako bicia rekordu zostały spełnione. Zgodnie z wymaganiami do wody musiało wejść co najmniej 25 kąpiących się, kąpiel miała trwać co najmniej 3 minuty, przy temperaturze wody nie wyższej niż 10 stopni. Pomiar temperatury wskazywał, że woda miała 3 stopnie Celsjusza a morsy w wodzie spędziły nawet dłuższy czas niż 3 minuty.

Ilość kąpiących się potwierdzamy zdjęciami i filmem. Potwierdziliśmy to też własnoręcznym podpisem jako świadkowie, których na brzegu nie brakowało. Teraz klub musi przesłać obszerną, biurokratyczną dokumentację do organizatora tej próby bicia rekordu Guinnessa. Czy morsom w naszym kraju udało się pobić rekord okaże się za jakiś czas.

Andrzej Grabowski - 13.12.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2015