Aktualności >>> Błażej Podbielski podsumowuje sezon startowy 2010 >>>

 .: Motocross 2010

SEZON STARTOWY ZAKOŃCONY

Błażej Podbielski podsumowuje sezon startowy 2010 w motocrossie.

Szczęśliwy, bo bez większych kontuzji, ukończone wszystkie wyścigi - motocykl sprawował się doskonale. Dnia 10 października wystartowałem po raz ostatni w roku 2010 w zawodach rangi Mistrzostw Okręgu Warmińsko – Mazurskiego. Cykl składał się z 6 rund, a zawody odbyły się w miastach: dwukrotnie Orneta, dwukrotnie Reszel, Lidzbark Warmiński, Giżycko. Na zakończenie sezonu po wszystkich rundach zająłem 6 miejsce w swojej klasie. Poza tym wystartowałem w Pucharze Polski Cross Country w najsilniejszej klasie E2/E3 - tzn. motocykli o największej pojemności. Zaliczyłem 4 rundy z 17 rozegranych: Chełmno, Toruń, Lidzbark Warmiński, Chojno k. Wronek. Zająłem ostatecznie 27 miejsce na 99 sklasyfikowanych zawodników.

Cieszy mnie, że w tym sezonie do rywalizacji na torach motocrossowych powrócili moi "ziomale" z Bisztynka: Dawid i Mikołaj Mroczkowie - którzy ścigają się w klasie MX 85 i MX OPEN - zawodnicy z licencją A. Dołączył do nas również ich tata - Robert, który uzyskał licencję C - dopuszczająca do rywalizacji podczas mistrzostw okręgu. Dawid w swojej klasie zajął 9 miejsce, Mikołaj wysoką 8 lokatę, a Robert - 13 miejsce.

W ostatnim czasie udało nam się wspólnie spotkać i potrenować w Bisztynku wraz z grupą zaprzyjaźnionych zawodników z regionu - wśród nich był kilkunastokrotny Mistrz Polski i Prezes lidzbarskiego klubu - Jacek Olszewski. Liczymy na to, że grupa zapaleńców takiego spędzania wolnego czasu powiększy się w naszej rodzinnej miejscowości. Sport ten mimo tego, że jest ryzykowny i kontuzjogenny - uczy pokory, oraz pozwala na nawiązanie naprawdę wiele wspaniałych znajomości.

W najbliższej przyszłości wraz z grupą zapaleńców (odbyło się już spotkanie organizacyjne) z Bisztynka, chcemy stworzyć nieformalną grupę miłośników motocykli "różnych". Wszyscy chętni posiadający bądź interesujący się tematem motocykli już niedługo będą mogli się spotkać w większym gronie.

Podziękowania dla najbliższej rodziny za wspieranie mnie w tym co robię!!!
Dziękuje i pozdrawiam wszystkich mieszkańców Bisztynka.

Błażej Podbielski - 21.01.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011