Aktualności >>> Zadebiutowali w grudniu 2011 roku i śpiewają do dziś >>>

 .: Mozaika śpiewa od ponad 5 lat

Benefis zespołu Mozaika

Zespół wokalny dorosłych Mozaika działa przy ośrodku kultury w Bisztynku już od ponad pięciu lat. Ta rocznica stała się okazją do benefisu zespołu, który odbędzie się 18 lutego.

Zespół wokalny dorosłych Mozaika powstał ponad 5 lat temu z inicjatywy osób lubiących śpiewać. Pomysł narodził się w głowie Władysławy Bryl. Pomysłodawczyni znalazła chętnych i chętne do wspólnego śpiewania.

Zespół zadebiutował publicznie w grudniu 2011 roku podczas "Gwiazdkowego Wieczoru" w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Nagranie debiutanckiego występu publikujemy niżej.

Od roku 2012 zespół uświetnia właściwie wszystkie miejskie wydarzenia i imprezy. Występuje na dożynkach, przy okazji świąt państwowych, z koncertami kolęd, pieśni biesiadnych czy patriotycznych.

Ma za sobą występy w Zelenogradsku w obwodzie kaliningradzkim (miasto partnerskie Bisztynka), w Bartoszycach, Nowym Mieście Lubawskim, Sępopolu i wielu innych miejscowościach.

Od początku działa w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku pod bacznym okiem instruktorki Nataszy Ciążyńskiej-Majewskiej.

Pięciolecie istnienia i działania zespołu stało się okazją do podsumowania. Dlatego 18 lutego 2017 r. o godz. 17 w sali widowiskowej OKiAL w Bisztynku odbędzie się benefis zespołu, na który serdecznie zapraszamy.

Andrzej Grabowski - 02.02.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017