Aktualności >>> Jeżdżą rowerami, aby trzeźwieć >>>

 .: Dookoła Polski na rowerach dla propagowania trzeźwości

ROWER SPOSOBEM NA RADZENIE SOBIE Z NAŁOGIEM ALKOHOLOWYM

Dziś (21. lipca) przed południem do Bisztynka trafili uczestnicy XIII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski im. bł. Jana Pawła II. Nie mieli w planie zatrzymania się w Bisztynku, ale te plany im nieco zmieniliśmy.

Pomysłodawca i komandor rajdu, Marian Niewiadomski, określa rajd jako misję i "chęć opasania Polski wstęgą trzeźwości, miłości, szczęścia i nadziei".

W tym roku impreza odbywa się po raz 13. Tradycyjnie miejscem startu i mety jest Racibórz. Około 25-osobowa ekipa, w ciągu 45 dni, przemierza dystans blisko 3 tysięcy km. Uczestnicy, którzy pojawili się w Bisztynku mieli już "w nogach" około 1400 kilometrów. Zmierzają do Bartoszyc, a następnie do Olsztyna. Olsztyn leży dokładnie na półmetku trasy rajdu i już pod raz szósty Kampania „JAdę, NIE TANKUJʔ zaprosiła uczestników rajdu do odwiedzenia stolicy Warmii i Mazur.

Podczas zatrzymania się w Bisztynku zdążyłem uczestnikom opowiedzieć nieco o Bisztynku i okolicach. Komandor Marian Niewiadomski wyraził nadzieję, że w przyszłym roku zatrzymają się u nas na nieco dłużej.

"Rajdowców" spotkaliśmy dziś w lesie miejskim. Najpierw pojechała w kierunku Bisztynka niebieska "Nysa" techniczna, a potem "peleton". Wśród uczestników znalaźli się tacy, którzy nie piją alkoholu już od 20 lat. O ich trzynastoletniej akcji możesz przeczytać na stronie www.rajdrac.program.pc.pl >>>

Posłuchaj rozmowy Mariusza Sieraja z Radia Bartoszyce z komandorem rajdu Marianem Niewiadomskim.
Dziękujemy redakcji za udostępnienie materiału i zgodę na jego publikację. Więcej o radiu na www.radiobartoszyce.pl.Andrzej Grabowski
admin@bisztynek24.pl

21.07.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011