Aktualności >>> Zebrali pieniądze dla Bisztynka >>>

 .: Murowana Goślina dla Bisztynka

Pomoc od mieszkańcow Murowanej Gośliny

Murowana Goślina >>> to jedno z miast polskiej sieci Cittaslow. Podobnie jak Bisztynek. To pierwsze z miast sieci Cittaslow w Polsce, którego władze i mieszkańcy zdecydowali się pomóc Bisztynkowi.

- W związku z kataklizmem jaki nawiedził Bisztynek, burmistrz Murowanej Gośliny - Tomasz Łęcki - wyszedł z inicjatywą pomocy dla poszkodowanych - powiedziała nam Daria Niemer - podinspektor ds. rewitalizacji urzedu w Murowanej Goślinie.

- Rozpoczęły się prace związane z przekazaniem pomocy z budżetu gminy. Wykorzystaliśmy też X Jarmark św. Jakuba, podczas którego przeprowadzona została zbiórka publiczna na pomoc Bisztynkowi. Zebraliśmy 825,01 zł.

- Pieniądze zbierał sam burmistrz oraz urzędniczki z Biura Zarządzania Projektami i Rewitalizacji. Mimo, iż zbiórka nie trwała długo i nie udało się zebrać ogromnej góry pieniędzy, to mamy nadzieję, że ta skromna suma wypełni chociaż niewielką dziurę w którymś ze zniszczonych dachów - mówiła Daria Niemer.

To nie jedyna pomoc Murowanej Gośliny >>> Wcześniej na portalu prowadzonym przez urząd umieszczono specjalny apel do mieszkańców oraz podano numer konta, na które można wpłacać datki na pomoc dla Bisztynka. Pani Daria Niemier wielokrotnie dopytywała też jak, w inny sposób, można pomóc np. rolnikom z gminy Bisztynek. Nie jest więc wykluczona dalsza pomoc z miasta i gminy Murowana Goślina. A, że mieszkają tam wspaniali ludzie przekonaliśmy się podczas festiwalu Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim. Andrzej Grabowski - 24.07.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012