Aktualności >>> Na karuzeli macierzyństwa >>>

 .: Mamy z dziećmi spotykają sie w bibliotece

Karuzela macierzyństwa,
czyli mamy i maluchy w bibliotece

W Bibliotece Publicznej w Bisztynku odbywają się spotkania mam i ich dzieci w wieku 0-6 lat. Mamy mogą porozmawiać o trapiących je problemach i wymienić doświadczenia. Dziećmi zajmują się w tym czasie wolontariuszki.

Projekt pod tytułem "Na karuzeli macierzyństwa" jest obecnie realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Impuls oraz Bibliotekę Publiczną w Bisztynku.

Jego celem jest przeprowadzenie cyklu warsztatów edukacyjno- integracyjnych skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku 0- 6 lat. Są to zajęcia integracyjne dla dzieci; gry i zabawy, wspólne czytanie książeczek, oraz warsztaty dla rodziców; spotkania z lekarzem pediatrą, pielęgniarką środowiskową, położną, psychologiem, pracownikiem socjalnym.

Tego typu działania mają na celu m.in. pomoc rodzicom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, możliwość nawiązania nowych znajomości, spędzenia miło czasu i oderwania się od codziennych obowiązków, podczas gdy dzieci bawią się z opiekunkami i wolontariuszkami.

Mamy już za sobą spotkanie organizacyjne (odbyło się 9. października 2015 r. ) oraz spotkanie z lekarzem pediatrą, które odbyło się 16 października.

Zostały zakupione różnej wielkości poduchy do siedzenia, które cieszą się cały czas dużym powodzeniem. W ramach projektu biblioteka otrzymała również gry edukacyjne, puzzle z większymi elementami, oraz zabawki dla dzieci, takie jak: kilka zestawów klocków, lalki, piłeczki, puzzle piankowe, plastikowe zwierzęta itp. Największą radością dla maluchów był namiot z piłeczkami.

Podczas, gdy mamy zajęte były rozmową, dzieci świetnie się bawiły pod opieką pracowników oraz wolontariuszek działających przy OKiAL.

Dla uczestników spotkania przygotowany był również mały poczęstunek. Przed nami jeszcze kilka spotkań z różnymi specjalistami. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do grupy serdecznie zapraszamy!

Na załączonych zdjęciach można zobaczyć jak przebiegały spotkania.

Justyna Kwaśniewska - 23.10.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015