Aktualności >>> Bisztynek coraz bardziej roztańczony >>>

 .: Pokaz tańca w ośrodku kultury

Taniec królował w ośrodku kultury

Debiut sceniczny mają za sobą grupy taneczne White i Black z Bisztynka. Na scenie ośrodka kultury w Bisztynku 19 grudnia wystąpiły z bardziej doświadczonymi grupami Orange, Pink i Violet z Lidzbarka Warmińskiego. Zaprezentowała się też grupa ćwicząca capoeirę.

Zaledwie od dwóch miesięcy w ośrodku kultury w Bisztynku zajęcia taneczne prowadzi Aleksandra Jaworska, instruktorka tańca z Lidzbarka Warmińskiego, a już taneczne grupy przygotowały się do pierwszego publicznego występu. W sali widowiskowej zaprezentowały się nie tylko grupy taneczne z Bisztynka, ale także z Lidzbarka Warmińskiego, gdzie Aleksandra Jaworska prowadzi zajęcia już od prawie 5 lat. Zobacz stronę Strefy Tańca "Natural Dance" >>> Polub stronę Natural Dance na Facebooku >>>

Sala ośrodka pękała w szwach. Dla wielu widzów zabrakło miejsc siedzących. Na specjalnej wykładzinie, na której nie ślizgają się baletki, kolejno występowały grupy taneczne z obu miast. Zaprezentowały się zatem grupy: White Balet (dziecięca) i Black (młodzieżowa) z Bisztynka oraz grupa baletowa, Orange, Pink (dziewczęta w spódnicach, dla których choreografię stworzyła Emilia Kozłowska) i Violet z Lidzbarka Warmińskiego. Widzowie mogli zobaczyć także wzruszającą etiudę w wykonaniu Aleksandry Jaworskiej z jej podopieczną.

Innego rodzaju taniec zaprezentowała grupa ćwicząca w ośrodku kultury capoeirę. Też ćwicząca dopiero od około 2 miesięcy.

Wszystkie pokazy nagradzane były burzami oklasków.

Zobaczcie naszą fotorelację i kilka filmików z pokazów.

Andrzej Grabowski - 19.12.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015