Aktualności >>> Niedziela Cittaslow z głośną paradą prowadzoną przez Ricky Liona >>>

 .: Ricky Lion rozruszał mieszkańców Bisztynka

Niedziela Cittaslow
z rytmiczną i bardzo głośną paradą

Zakończenie Tygodnia Cittaslow w Bisztynku było bardzo głośne i rytmiczne za sprawą parady poprowadzonej przez Ricky Liona. Wcześniej w Uliczce Artystycznej zaprezentowali się miejscowi artyści.

Przez cały tydzień w gminie Bisztynek organizowano wydarzenia związane z ideą Cittaslow. Były to imprezy we wszystkich szkołach miasta i gminy oraz rozgrywki piłkarskie drużyn sołeckich i rad osiedlowych. >>>

W ramach Niedzieli Cittaslow, w Uliczce Artystycznej, czyli ulicy Bocznej w Bisztynku, ośrodek kultury zorganizował wydarzenie artystyczne a tym warsztaty bębniarskie z udziałem pochodzącego z Kongo Ricky Liona.

Najpierw jednak w tańcach ludowych i takich strojach zaprezentowały się dzieci z klasy III szkoły podstawowej w Bisztynku. Wystąpiły też młode wokalistki tworzące zespół N&T oraz zespół wokalny Mozaika, czyli zespoły działające w ośrodku kultury w Bisztynku.

Potem do działań przystąpił Ricky Lion pochodzący z Kongo, doskonale mówiący po polsku showman. Mylili się ci, którzy sądzili, że będą to nudne zajęcia z rytmiki i wybijania rytmów na afrykańskich (i nie tylko afrykańskich) bębnach. Ricky, co prawda uczył określonych, prostych rytmów, ale robił to w taki sposób, że nie było wśród publiczności osoby, która nie poddała się jego "poleceniom".

Gdy uznał, że wszyscy są gotowi poprowadził paradę uliczkami miasteczka. Bardzo głośną paradę.

Zobaczcie film z tych "zajęć" i parady oraz fotogalerię z wydarzeń w Uliczce Artystycznej.

Andrzej Grabowski - 26.09.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2016