Aktualności >>> Biblioteka ma być wielokulturowa >>>

 .: Norwescy bibliotekarze w Bisztynku

Norwescy bibliotekarze w Bisztynku

Bibliotekarze z powiatu bartoszyckiego chcą, aby biblioteki były miejscem spotkań wielu kultur. Dlatego wspólnie z norweskimi partnerami uczą się i wymieniają doświadczenia. Pod koniec października norwescy bibliotekarze odwiedzili biblioteki we wszystkich miastach i gminach naszego powiatu - także w Bisztynku.

- Projekt ma na celu wypracowanie modelu biblioteki integrującej lokalną, różnorodną społeczność oraz wyposażenie bibliotekarzy w wiedzę i umiejętności potrzebne przy planowaniu i realizacji działań wielokulturowych, podejmowanych razem z przedstawicielami mniejszości - mówiła Magda Gutkowska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Bisztynku.

W ramach projektu bibliotekarze polscy i norwescy nawiązali współpracę. Mieli już okazję spotkać się osobiście. We wrześniu bibliotekarze z powiatu bartoszyckiego odwiedzili m.in. Bibliotekę Wielojęzyczną w Oslo, Bibliotekę Okręgową w Hordaland i Bibliotekę Publiczną w Bergen.

28 października bibliotekarze z Norwegii, z Bergen odwiedzili bibliotekę w Bisztynku. Spróbowali regionalnych dań i zapoznali się z pracą biblioteki miejskiej, którą omawiała bibliotekarka Justyna Kwaśniewska podczas specjalnie wykonanej przentacji multimedialnej.

Goście zwiedzili wyremontowane pomieszczenia biblioteczne i ośrodka kultury oraz zwiedzili miasteczko.Andrzej Grabowski - 30.10.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014