Aktualności >>>  Ratownicy pracujący w Bisztynku mają nową karetkę >>>

 .: Nowa karetka w postacji pogotowia w Bisztynku

Do Bisztynka trafiła nowa karetka pogotowia

Ratownicy medyczni pracujący w podstacji pogotowia w Bisztynku od wczoraj (7 czerwca 2017 r.) mają nową karetkę zakupioną przez samorząd powiatu bartoszyckiego.

Kosztowała 321 tys. złotych. Same nosze wewnątrz są o wartości 31 tys. złotych. Nowiutka karetka pogotowia typu P trafiła dziś do podstacji ratownictwa medycznego w Bisztynku.

- Kwota zakupu o której mówimy to koszt samochodu i jego zabudowy oraz noszy wewnątrz. Karetka nie jest wyposażona w sprzęt medyczny. Trafi do niej sprzęt ze starej karetki stacjonującej w Bisztynku. Tę starą nadal będziemy wykorzystywać jako pojazd pomocniczy - informował Sławomir Wójcik, dyrektor szpitala w Bartoszycach podczas symbolicznej uroczystości jej przekazania burmistrzowi Bisztynka Markowi Dominiakowi.

Przekazanie kluczyków do pojazdu burmistrzowi rzeczywiście było symboliczne, bo karetka należy do szpitala w Bartoszycach i jeździ w ramach systemu ratownictwa medycznego.

Przełożeniem sprzętu medycznego z poprzedniej do nowej karetki zajmą się sami ratownicy medyczni.

- Myślę, że już dziś nowy pojazd będzie gotowy do wyjazdu - mówił dyrektor Wójcik.

Starosta Wojciech Prokocki podkreślał, że w 99 procentach zakup samochodu został sfinansowany z budżetu samorządu powiatowego. Brakujący procent dołożył sam szpital.

Zarówno burmistrz Dominiak jak i starosta Prokocki oraz dyrektor Wójcik wyrażali nadzieję, że karetka będzie wyjeżdżała jak najmniej.

Dyrektor Wójcik mówił także o innych inwestycjach i zakupach szpitala w Bartoszycach. Już wkrótce zostanie otwarta pracownia rentgenowska w szpitalu. Zakupiono także samochód, który może służyć do przewozu krwi oraz dla lekarzy nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Andrzej Grabowski - 08.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017