Aktualności >>> Wakacje się skończyły. Pora znów do szkoły. >>>

 .: Rozpoczął się nowy rok szkolny

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017

W szkole podstawowej i w gimnazjum w Bisztynku rozpoczęto dziś, uroczystymi apelami, nowy rok szkolny. W obu szkołach odbyły się one według scenariuszy znanych od lat. Wprowadzono sztandary szkolne i odśpiewano hymn państwowy. Potem witano uczniów po wakacjach.

Jak we wszystkich szkołach kraju tak i w Bisztynku uroczyście rozpoczęto dziś nowy rok szkolny. W Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku utworzono tylko jedną klasę pierwszą. Uczyć się w niej będzie zaledwie 15. uczniów. Ich wychowawczynią jest Jolanta Dominiak, która mówiła nam, że jeszcze nigdy nie miała tak nielicznej klasy.

Wśród 15. uczniów tej klasy jest jeden sześciolatek oraz sześcioro dzieci, które rok temu jako sześciolatki rozpoczynały naukę a ich rodzice zdecydowali, że powtórzą klasę pierwszą.

Podczas uroczystego apelu życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom oraz rodzicom złożył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

W Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II apel rozpoczynający nowy rok szkolny rozpoczęła minuta ciszy dla uczczenia pamięci trojga absolwentów tej szkoły (Pauliny, Artura i Łukasza), którzy 21 sierpnia zginęli w wypadku drogowym.

W klasach pierwszych gimnazjum naukę rozpoczęło 77 absolwentów szkół podstawowych. Klasy liczyć będą kolejno 24, 24 i 29 uczniów.

- Wszystko wskazuje na to, że uczniowie rozpoczynający dziś naukę w gimnazjum będą ostatnim rocznikiem kończącym gimnazjum - mówi dyrektor placówki Mirosław Domżalski.

Stanie się tak za sprawą planowanej reformy oświaty i stopniowego wygaszania gimnazjów oraz ich likwidacji.

Także w tej szkole burmistrz Marek Dominiak złożył uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzenia.

Apele w obu placówkach poświęcone były także sprawom organizacyjnym.

Andrzej Grabowski - 01.09.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016