Aktualności >>> Początek roku szkolnego w gimnazjum i w szkole w Grzędzie >>>

 .: Kolejny rok nauki rozpoczęty

Nowy rok szkolny w Bisztynku i Grzędzie

W szkołach gminy Bisztynek, jak we wszystkich innych, rozpoczął się nowy rok szkolny. W dniu jego rozpoczęcia towarzyszyliśmy uczniom, nauczycielom i pracownikom Gimnazjum Publicznego w Bisztynku i Szkoły Podstawowej w Grzędzie. W gimnazjum pożegnano nauczycielkę, która odeszła na emeryturę.

Uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku i Szkole Podstawowej w Grzędzie odbyły się według znanych od lat scenariuszy. Wprowadzono sztandary szkolne. Odśpiewano hymn państwowty. Uczniów po wakacjach witali dyrektorzy szkół.

W gimnazjum, do tego scenariusza, włączono jednak wyjątkowy punkt. Na emeryturę odeszła nauczycielka matematyki i informatyki oraz wieloletnia zastępczyni dyrektora gimnazjum Teresa Zielonka. Dyrektor Mirosław Domżalski żegnając panią Teresę nie mógl opanować wzruszenia, które na chwilę odebrało mu głos. Wzruszenia nie ukrywała też emerytowana juz nauczycielka.

Słowa podziękowania i życzenia na "nowej drodze życia" złożyli odchodzącej ze szkoły nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele rady rodziców i sami uczniowie odśpiewując jej gromkie "100 lat".

W szkole w Grzędzie, najmniejszej w gminie Bisztynek, uroczyście witano zwłaszczarozpoczynających swą przygodę z edukacją 5-latków. Zostali zaprezentowani starszym kolegom i koleżankom po czym... część z nich schroniła się w objęciach swoich mam.

Uczniów, poza dyrektorką Ewą Dańko, witał w szkole dzielnicowy asp. szt. Daniel Tkaczuk, który przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły.

Ewa Dańko przypomniała tez zebranym o 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Andrzej Grabowski - 02.09.2014 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2014