Aktualności >>> Mecz siatkarski i nie tylko >>>

 .: Nowa Wieś Reszelska wygrała w siatkówkę z Wojkowem. Będzie rewanż.

Nowia Wieś Reszelska pokonała w siatkówkę Wojkowo.
Będzie rewanż.

Nowa Wieś Reszelska ma nowy plac rekreacyjno-sportowy. Nie tylko po to, aby go mieć. W ostatnia niedzielę (10 lipca) został on wykorzystany do siatkarskiej rywalizacji Nowa Wieś Reszelska vs Wojkowo. Gospodarze zwyciężyli 3:0, ale nie tylko o mecz chodziło.

Budowa i wyposażanie placu rekreacyjno-sportowego w Nowej Wsi Reszelskiej trwało kilka miesięcy. Mieszkańcy wsi byli bardzo zaangażowani w jego budowę. Nie chodziło im jednak o to tylko, aby plac był. Dlatego w dniu 10 lipca zorganizowali tam siatkarski bój z pobliskim Wojkowem.

Naprzeciw siebie stanęły mieszane zespoły siatkarskie. Rozegrano trzy sety. W każdym z nich lepszą była drużyna Nowej Wsi Reszelskiej. Grano nie tylko dla przyjemności, ale także o nagrodę uwidocznioną na pamiątkowych zdjęciach zespołów.

Podczas meczu wielokrotnie odzywała się kibicowska syrena alarmowa, grała muzyka, a kibice nie szczędzili dopingujących okrzyków. Wojkowo miało nawet własną flagę kibicowską, na której, po zakończeniu spotkania, złożono podpisy uczestników zabawy i rywalizacji. Było też ognisko, pieczenie kiełbasek i tego, co kto do upieczenia miał. Po meczu głównym rozegrano kolejny, towarzystki. Zespoły wymieniły się siatkarzami. Niestety nie udało nam się dowiedzieć jaki był wynik spotkania towarzyskiego i czy był jakiś wynik :-)

- Bardzo się cieszę, że Wojkowo przyjęło nasze zaproszenie - mówiła nam sołtys Jadwiga Kuźlik. - Takie piknikowe spotkania będa na pewno odbywały się częściej. Dzięki temu lepiej się poznajemy i możemy sie dobrze bawić. Cieszę się z tego spotkania, bo w naszej wsi od dawna już nie było tylu gości jednocześnie - mówiła J. Kuźlik.

Wojkowo nie poddaje się. Mecz rewanżowy, po prawdopodobnym wzmocnieniu drużyn o nowych siatkarzy, odbędzie się w sobotę, 16 lipca o godz. 17.00. Zapraszamy.

Andrzej Grabowski - 12.07.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011