Aktualności >>> Ranny kierowca trafił do szpitala >>>

 .: Wypadek na drodze-lodowisku

Wypadek na oblodzonej drodzę Lędławki-Bisztynek

Ranny kierowca trafił do szpitala w Bartoszycach. Na oblodzonej drodze między Łędławkami a Bisztynkiem wpadł osobowym dodgem w poślizg i uderzył lewym bokiem w przydrożne drzewo. Do wypadku doszło około godz. 18:30. Przedstawiciele służb ratowniczych nie kryją gorzkich słów pod adresem zarządcy drogi.

Około godz. 18:30 pomiędzy Łędlawkami a Bisztynkiem na oblodzonej i niczym nie posypanej drodze doszło do wypadku drogowego. Kierowca osobowego dodge, mieszkaniec woj. dolnośląskiego, jechał od Łędławek w kierunku Bisztynka. Na łuku drogi w prawo jego samochód stracił przyczepność z jezdnią o co było niezwykle łatwo. Na całej szerokości jezdnia pokryta jest ubitym i zmrożonym śniegiem. Jezdnia wygląda jak lodowisko i poruszanie się po niej nawet pieszo sprawia poważne trudności.

Samochód po utracie przyczepności wpadł w poślizg, obrócil się i lewą stroną uderzył w przydrożne drzewo. Ostateczne zatrzymał się przeciwnie do kierunku wcześniejszej jazdy.

Kierowcę z samochodu uwolnili strażacy. Został odtransportoany karetką do szpitala w Bartoszycach. Ratownikom powiedział, że jechał z pasażerem. Strażacy i policjanci przeszukują okoliczny teren, aby odszukać drugiego z poszkodowanych.

Ruchem w miejscu wypadku kierują strażacy. Odbywa się on wahadłowo.

Przedstawiciele służb ratowniczych na miejscu nie kryli krytycznych uwag pod adresem zarządcy drogi, na której doszło do wypadku. Na jezdni nie było widać żadnych zabiegów związanych z zimowym utrzymaniem. Nie została posypana nawet piaskiem. Droga na któej doszło do wypadku jest drogą powiatową.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Andrzej Grabowski - 07.01.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015