Aktualności >>> Obraz Jezusa Miłosiernego w Bisztynku >>>

 .:Obraz Jezusa Miłosiernego w Bisztynku

OBRAZ JEZUSA MIŁOSIERNEGO PRZYBYŁ DO BISZTYNKA

Do Bisztynka przybył Obraz Jezusa Miłosiernego. Poprzednio nawiedził parafię w Unikowie i stamtąd został dowieziony do Bisztynka. Na przybycie Obrazu oczekiwały setki mieszkańców Bisztynka.

Uroczyste rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w archidiecezji warmińskiej nastąpiło w dniu 29 września 2008 r. w kościele św. Józefa w Olsztynie. Obraz, który nawiedził Bisztynek jest własnością parafii św. Józefa w Olsztynie i jest najstarszym Obrazem Jezusa Miłosiernego w naszej archidiecezji.

Uroczystości związane z Nawiedzeniem rozpoczęły się w Bisztynku o godzinie 15.00. Obraz przybył w asyście wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych około godziny 16.30. Na placu przy ul. Wojska Polskiego zgromadziły sie setki wiernych, poczty sztandarowe OSP w Bisztynku i Koła Łowieckiego "Sójka", służba liturgiczna i przygotowana została procesja z chorągwiami parafialnymi. Oczekiwaniu towarzyszyła modlitwa.

Po przybyciu Obrazu zebrani w prcesji udali się do kościoła parafialnego, gdzie nastąpiło powitanie Obrazu i jego intronizacja. Uroczystą Mszę świętą sprawował Metropolita Warmiński ks. abp dr Wojciech Ziemba w asyście kilkunastu kapłanów. Ks. Arcybiskup wygłosił także homilię. Uroczystości Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego zakończyły się, w dniu wczorajszym, około północy. Dziś trwać będa do 16.30 kiedy to Obraz zostanie przekazany parafii w Grzędzie.

Andrzej Grabowski - 14.11.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008