Aktualności >>> Odpust z udziałem biskupa w Sułowie >>>

 .: Wizyta biskupa w Sułowie

Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w parafii w Sułowie

W Sułowie, 14 września, odbywały się uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości zaszczycił swą obecnością ks. biskup Jacek Jezierski. Po nabożeństwie w miejscowym kościele poświęcił nowy przydrożny krzyż witający wjeżdżających do Sułowa od strony Bisztynka.

Uroczystość ta miała podwójny charakter, ponieważ w tym dniu nastąpiło też poświęcenie nowego przydrożnego krzyża o imponującej wysokości. Dzięki staraniom księdza proboszcza Aleksandra Sieńkowskiego krzyż ten stanął w miejscu starego, zapomnianego, którego czas nie oszczędził. Mieszkańcy są wdzięczni sponsorowi, który wykonał ten krzyż i solidnie zamocował, a także innym osobom , które zadbały o estetykę jego otoczenia.

Ksiądz biskup Jacek Jezierski odprawił mszę świętą w kosciele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sułowie, wygłosił Słowo Boże, a także pobłogosławił nas wszystkich. Wśród gości naszej parafii znalazł się również ksiądz infułat Adolf Setlak - dziekan dekanatu Bartoszyce, do którego parafia w Sułowie należy, a także księża z sąsiednich parafii.Bożena Dąbrowska - 17.09.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012