Aktualności >>> Sołecki festyn w Troszkowie >>>

 .: Odpust w Troszkowie

Bawili się w Troszkowie

Główna nagroda loterii fantowej w Troszkowie, czyli 100-kilogramowy tucznik pozostał w Troszkowie. Na losowanie tej nagrody głównej mieszkańcy i goście odpustu i festynu sołeckiego czekali z niecierpliwością. Zabawę wiejską poprzedziła msza odprawiona w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

Tradycyjny odpust i festyn sołecki jak co roku zorganizowali mieszkańcy sołectwa Troszkowo. Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęła msza św. odprawiona przez ks. Jana Paszulewicza w kaplicy w Troszkowie. Po nabożeństwie mieszkańcy i goście mogli wspólnie bawić się na placu rekreacyjnym i boisku przy remizie strażackiej, zjeść wyborne ciasta przygotowane przez gospodynie, grochówkę z kuchni polowej, posilić się napojem.

Wśród dzieci, choć nie tylko, niesłychanym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i zabawki z odpustowego straganu. Zabawy ruchowe dzieciom i młodzieży zorganizowały instruktorki z Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

O nagrodę sołtysa (skrzynka pewnego napoju) w piłkarskim meczu starli się Kawalerowie vs Żonaci. Mecz zakończył się zwycięstwem Kawalerów 11:6.

Kilkaset losów loterii fantowej kupionych zostało w ciągu około 2 godzin. Ich posiadacze z niecierpliwością czekali na losowanie nagrody głównej. Tucznika o masie 100 kilogramów wylosował ostatecznie Rafał Ziółkowski z Troszkowa. Zestaw myśliwskich trofeów, czyli poroża jelenia i koziołków sarny wylosowała Kornelia Kolasa z Bartoszyc.

Festyn w Troszkowie nadal trwał do wczesnych godzin porannych. O godz. 20 przeniósł się do świetlicy gdzie odbywała się potańcowka.

Andrzej Grabowski - 02.05.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015