Aktualności >>> Remont OKiAL w Bisztynku >>>

 .: Rozpoczął się remont ośrodka kultury

Remont ośrodka kultury rozpoczął się od rozbiórki

Inwestycja jest dofinansowana ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Kilka dni temu rozpoczął się remont Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Remont rozpoczął się od wyprowadzki sprzętów i pracowników oraz... rozbiórki budynku.

Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku oraz Biblioteka Miejska obecnie nie istnieją. Rozpoczął się remont wspólnego budynku. Obie instytucje zostaną ulokowane w innych budynkach, ale dopiero wtedy gdy... zakończą się remonty i budowy tych budynków, do których mają się wprowadzić.

Według naszych informacji biura OKiAL mieścić się będą w nowym obiekcie Centrum Informacji Turystycznej, gdy tylko zostanie on oddany do użytku. Jeszcze do końca nie wiadomo gdzie będzie tymczasowa siedziba bibliotek. Zastępczyni burmistrza Bisztyka - Krystyna Zawistowska mówiła nam dziś, że prawdopodobnie będzie to świetlica OSP w Bisztynku, która jest aktualnie remontowana.

Remont budynku ośrodka kultury rozpoczął się od rozbiórki stropów i ścian działowych. W tej chwili budynek wygląda jak kompletna ruina. Obrazują to zdjęcia, które zamieszczamy poniżej.

Remont budynku ma potrwać do końca przyszłego roku i to tylko wtedy, gdy znajdą się dodatkowe pieniądze, których niestety nie przyznało Bisztynkowi Ministerstwo Kultury. W tej sprawie interpelację składał poseł Tadeusz Iwiński. Uzyskał odpowiedź mówiącą, że ministerstwo nie widzi możliwości przyznania dodatkowych środków Bisztynkowi w 2012 roku. Minister Kultury obiecał jednak, że w 2013 roku zadanie polegające na dokończeniu remontu OKiAL będzie traktowane priorytetowo.

O uruchomieniu biblioteki oraz tymczasowego biura OKiAL będziemy informowali.Andrzej Grabowski - 27.09.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012