Aktualności >>> Ola Gach trzecia w województwie >>>

 .: Na podium w turnieju wiedzy pożarniczej

Trzecia w województwie w wiedzy pożarniczej

Trzecie miejsce w województwie w turnieju wiedzy pożarniczej zajęła uczennica szkoły podstawowej w Bisztynku Aleksandra Gach. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 27 kwietnia w Działdowie.

Eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", odbyły się 27 kwietnia 2016 r. w Działdowie. Dotarliśmy tam dzięki uprzejmości p. kapitana Piotra Kowalskiego z Bartoszyc.

Po otwarciu eliminacji przez starostę działdowskiego Mariana Janickiego, oraz Grzegorza Matczyńskiego dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Olsztynie odbył się etap pisemny.

W kategorii szkół podstawowych w rywalizacji udział wzięło 19 laureatów eliminacji powiatowych.

Powiat bartoszycki reprezentowali Aleksandra Gach (SP w Bisztynku) i Bartek Horoszko (Gimnazjum Publiczne w Bisztynku).

W przerwie obiadowej i w oczekiwaniu na wyniki uczestnicy turnieju i ich opiekunowie mieli okazję zwiedzić, bardzo interesujące Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego.

Po kolejnym etapie konkursowych zmagań, czyli egzaminie ustnym, okazało się, że Ola wypadła doskonale i w łącznej klasyfikacji zajęła 3 miejsce.

Nagrody laureatom wręczył p. starosta, życząc im dalszych sukcesów. Bartek Horoszko, który reprezentował gimnazja naszego powiatu zdobył dobre 7 miejsce.

Jolanta Godlewska - 30.04.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016