Aktualności >>> Opony z felgami wyrzucone w lesie >>>

 .: Kompletne koła ktos wurzucił w lesie

Wyrzucili w lesie opony... z felgami

Sołtys Nowej Wsi Reszelskiej Jadwiga Kuźlik powiadomiła nas dziś rano o tym, że ktoś wyrzucil cztery opony w lesie, przy drodze do tej miejscowości. Nie ukrywała wzburzenia i dosadnych słów na określenie kogoś, kto te śmieci tam wywalił. Poprosiła o interwencję.

O zaśmiecaniu lasu i innych miejsc pisaliśmy juz wielokrotnie. Kilka takich interwencji zakończyło się nieprzyjemnie dla osób, które wyrzuciły odpady w miejscach do tego nie przeznaczonych. Poza obowiązkiem uprzątnięcia wyrzuconych śmieci wiele z tych osób zostało ukaranych mandatami od 50 do 250 złotych. Kwoty nałożonych mandatów obejmują jedynie kilka ostatnich interwencji a było ich znacznie więcej. Nie zawsze jednak znamy ostateczny wynik postępowania w sprawie o wykroczenie.

Wywalanie smieci w lasach i innych miejscach jest kompletnie pozbawione sensu wobec faktu, że nasza spółka "śmieciowa" ma obowiązek przyjmowania takich odpadów od mieszkańców, bo jest tam punkt odbioru takowych. Trzeba te odpady tam jedynie zawieźć.

Ktoś może powiedzieć, że to daleko za miastem. Tak, ale las w pobliżu Nowej Wsi Reszelskiej też jest daleko od miasta. Mniej więcej w tej samej odległości. Po co zatem wywalać tam opony, skoro można je legalnie oddać w spółce "Sękity"? Nie znamy rozsądnej odpowiedzi na to pytanie.

Po telefonie Jadwigi Kuźlik pojechaliśmy na miejsce. Obraz jaki zastaliśmy we wskazanym miejscu obrazują trzy pierwsze zdjęcia w galerii poniżej.

Kolejne trzy zdjęcia obrazują natomiast to, co z tymi śmieciami zrobiliśmy. O wyrzuceniu opon... ze stalowymi felgami poinformowaliśmy Policję w Bisztynku upewniając się też, czy komuś takowych nie skradziono. Odpady zabraliśmy do zakładu zajmującego się oponami i kołami. Tam zapłaciliśmy 10 złotych za usługę zdjęcia opon z felg. Opony pozostały w zakładzie. Felgi sprzedaliśmy w miejscowym skupie złomu za kwotę 33 złotych. Nie dość, że uprzątnęliśmy śmieci z lasu to zyskaliśmy na tej operacji 23 złote. Jeśli komuś kto je wywalił w lesie 23 złote śmierdzą i nie chce się, temu komuś, ich zarobić w ciągu 15 minut to upraszamy o kolejne takie prezenty. Bardzo prosimy jednak o opony z alufelgami.

Andrzej Grabowski - 19.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013