Aktualności >>> Bawili się gą na Orliku >>>

 .: Turniej kończący sezon na Orliku w Bisztynku

Sezon na "Orliku" pożegnali turniejem piłkarskim

Kończy się tegoroczny sezon na boiskach "Orlik 2012" w Bisztynku. Koniec sezonu był okazją do zorganizowania przez animatorów "Orlika" turnieju sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nieoczekiwanie, wzięli w nim udział nawet goście z Bartoszyc i ostatecznie zwyciężyli.


Turniej kończący sezon na boiskach "Orlik 2012" odbył się 8 listopada 2013 r. W rywalizacji najmłodszych wzięly udział tylko dwie drużyny. Młodzi sportowcy postanowili, że nie będa grać w dwa ognie (taki był plan) a w piłkę nożną. Mecz o mało nie zakończył się sensacyjnym wynikiem, bo drużyna młodsza (szkoła podstawowa) długo prowadziła z drużyną starszą (gimnazjum). Młodsza drużyna była nadto ekipą mieszaną z przewagą dziewcząt. Chłopaki ze starszej ekipy wzięli się jednak "za robotę" gdy przegrywali 2:3 i ostatecznie zwyciężyli 4:3.

Do turnieju piłkarskiego w starszych kategoriach a właściwie w kategorii "open" zgłosiło się 7 drużyn piłkarskich. Rozlosowano grupy i rozpoczęły się mecze. Oto wszystkie wyniki meczów grupowych:

GRUPA I
1. For Fun - Ogień w szopie - 0:1
2. For Fun - Jarzomp - 0:1
3. Ogień w szopie - Jarzomp - 0:0

GRUPA II
1. Nie wiem - Wychylylybymy - 0:2
2. Mysterious - Bom-Bus - 0:3
3. Nie wiem - Mysterious - 2:4
4. Wychylylybymy - Bom-Bus - 3:0
5. Nie wiem - Bom-Bus - 0:7
6. Wychylylybymy - Mysterious - 3:1

Do grupy "mistrzowskiej" awansowały po 2 najlepsze drużyny z grup a do grupy "spadkowej" pozostałe. W grupie "mistrzowskiej" znalazły się zatem: Ogień w szopie (4 pkt, bramki: 1:0), Jarzomp (4, 1:0), Wychylylybymy (9, 8:1) i Bom-Bus (6, 10:3).

W grupach "mistrzowskiej" i "spadkowej" rozegrano kolejne mecze, przy czym nie miały znaczania wyniki osiągnięte w fazie grupowej, wstępnej.

Wyniki meczów grupy "spadkowej":
1. For Fun - Nie wiem - 3:0
2. For Fun - Mysterious - 1:2
3. Nie wiem - Mysterious - 0:6

Wyniki meczów grupy "mistrzowskiej":
1. Ogień w szopie - Jarzomp - 0:1
2. Wychylylybymy - Bom-Bus - 2:0
3. Ogień w szopie - Wychylylybymy - 1:1
4. Jarzomp - Bom-Bus - 0:1
5. Ogień w szopie - Bom-Bus - 1:1
6. Jarzomp - Wychylylybymy - 0:3

Ostatecznie w całym turnieju zwyciężyła drużyna o wdzięcznej i wiele mówiącej (;-) nazwie Wychylylybymy złożona w większości z piłkarzy z Bartoszyc, występujących w koszulkach Victorii Bartoszyce.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ PO ZAKOŃCZENIU TURNIEJU:
1. Wychylylybymy (7, 6:1 - punkty i bramki w meczach grupy mistrzowskiej)
2. Bom-Bus (4, 2:3)
3. Jarzomp (3, 1:4)
4. Ogień w szopie (2, 2:3)
5. Mysterious (6, 8:1 - punkty i bramki w meczach grupy spadkowej)
6. For Fun (3, 4:2)
7. Nie wiem (0, 0:9)

Animatorzy "Orlika 2012" Katarzyna Chomicz i Marcin Patrejko wraz z wolontariuszami zadbali o dobrą kondycję wszystkich sportowców. Kiełbaski z grilla serwował Tomasz Bruj. Była gorąca herbata i kawa, napoje oraz słodycze.

Na turniej przybyło zaskakująco dużo kibiców i publiczności. Zaskakująco, bo wieczorem zrobiło się zimno a to nie sprzyjało dobrej zabawie. Mimo zimna i mgły, zebrani na "Orliku" bawili się znakomicie. Na tyle znakomicie, że nawet zaniepokojonym mamom co młodszych kibicek nie udało się namówić swych pociech do powrotu do domu, aż do zakończenia rozgrywek.

Andrzej Grabowski - 11.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013