Aktualności >>> "Owieczki Pana" na miejscu trzecim >>>

 .: Tym razem miejsce trzecie

"OWIECZKI PANA" NA MIEJSCU TRZECIM

17 stycznia 2009 r. zespół teatralny "Owieczki Pana" ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku wystąpił po raz drugi, w XII już Festiwalu Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zespół ten zajął II miejsce. W tym roku "Owieczki" zajęły miejsce III.

Grupę, pod kierownictwem Krystyny Kijewicz, serdecznie witał ks. Stanisław Majewski - proboszcz parafii św. Jerzego w Kętrzynie, wieloletni proboszcz parafii w Bisztynku. - Gdyby nie Bisztynek, nie byłby z nami w Kętrzynie ksiądz Majewski - mówiła przewodnicząca jury XII Festiwalu Jasełek, witając naszą grupę teatralną.

"Owieczki Pana" wystąpiły jako trzeci zespół w drugim dniu festiwalu. Bezpośrednio po grupie "Wietrzyki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu, która powtórzyła sukces sprzed roku i ponownie zwyciężyła w rywalizacji.

Warto dodać, że tegoroczny Festiwal stał się imprezą międzynarodową. Po raz pierwszy zaprezentowała się bowiem grupa młodzieży z rzymsko-katolickiej parafii św. Rodziny w Kaliningradzie pod kierownictwem Swietłany Ryszkowej. Publiczność i jury mogli wysłuchać choćby kolędy "Cicha noc" śpiewanej po rosyjsku i po polsku na... 6 głosów.

Ksiądz Majewski obejrzał wraz z publicznością przedstawienie "Owieczek", a następnie spotkał się z dziećmi w sali domu parafialnego, podczas przygotowanego przez organizatorów poczęstunku. Przekazał Bisztynkowi swe serdeczne pozdrowienia oraz podziękował za dostarczenie "kawałka Bisztynka", czyli pączków z piekarni p. Oniszki w Bisztynku.

Grupa wróciła do Bisztynka z radioodtwarzaczem będącym nagrodą za występ oraz upominkami dla każdego z aktorów i opiekunów. Wyjazd na Festiwal był możliwy dzięki księdzu proboszczowi Eugeniuszowi Bartusikowi, który zapewnił transport do Kętrzyna.

Obejrzyj występ młodzieży z parafii św. Rodziny w Kaliningradzie

Andrzej Grabowski - 18.01.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008