Aktualności >>> Złoty medal sztafety 4 x 100 z gimnazjum w Bisztynku >>>

.: Doskonałe wyniki lekkoatletów przed Mistrzostwami Polski

Złoto sztafety, rekordy szkoły i życiowe gimnazjalistów z Bisztynka

W Pasłęku, 4 czerwca 2013 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lekkoatletyce. Zawody te były startowym etapem "szlifowania" formy przed Mistrzostwami Polski, które 22 czerwca 2013 r. odbędą się w drużynowej Lidze Lekkoatletycznej w Białymstoku. Ciągła praca na lekcjach i rozpisane treningi indywidualne już dały efekty w postaci nowych rekordów życiowych. W sumie poprawa wyników to aż 120 pkt. z tabel lekkoatletycznych (1288 + 120)

Lekkoatleci z gimnazjum w Bisztynku w pięknym stylu (15 m nad drugą sztafetą) zdobyli złote medale w biegu rozstawnym 4 x 100 m. Sztafeta biegła w składzie: Dawid Mrówka, Kamil Rudzki, Mariusz Tabaka i Hubert Leszczenko (46,91 sek.). Jest to wynik tylko o 0,29 s. gorszy od rekordu szkoły.

Brązowy medal, z kolejnym nowym rekordem szkoły, zdobył Kamil Rudzki w biegu na 100 metrów. Uzyskał najlepszy czas eliminacji - 11,40 sek. W finale był trzeci z wynikiem 11,55 s. Dawid Mrówka nabiegał 12,10 s. a Rafał Antoniak 12,58 s.

Brązowy medal na 300 m, z nowym rekordem życiowym (39,11 sek.) zdobył Mariusz Tabaka. Jest to wynik tylko o 0,19 s. gorszy od rekordu szkoły Łukasza Chodorowskiego. Miejsce na podium z Mariuszem przegrał tylko o 0,01 s. Hubert Leszczenko. Tomek Kornatowski na tym dystansie nabiegał 41,32 s.

IV miejsce na dystansie 600 m. zajął Kamil Majek (1:35,89 min.), który biegł cały czas pewnie na trzecim miejscu a medal o kilka centymetrów przegrał na linii mety.

VIII miejsce w biegu na 1000 m. (3:30,03min.) zajęła Ilona Jarząbek.