Aktualności >>> Gimnazjaliści potrafią udzialac pierwszej pomocy >>>

 .: III miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Nasi gimnazjaliści potrafią udzielać pierwszej pomocy

Drużyna z koła Polskiego Czerwonego Krzyża z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku ponownie znalazła się w gronie najlepszych w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Bartoszycach. Nasi gimnazjaliści zajęli III miejsce.

26 kwietnia w Bartoszycach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zawody odbyły się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.Drużyna 5-osobowa z naszego gimnazjum w składzie Nikola, Iza, Sylwia, Patrycja i Mateusz zajęła III miejsce. Członkowie koła PCK starujący w zawodach wykazali się bardzo dobrą wiedzą i umiejętnościami związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy.

Organizatorzy przygotowali 6 stacji. Cztery z nich to pozorowane stacje urazowe. Stacje te były niezwykle realistyczne i drastyczne. Piąta, to test rozwiazywany indywidualnie przez każdego uczestnika oraz stacja szósta, czyli nauka udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu przy zakrztuszeniu. Wiedzę i umiejętności oceniali lekarze, strażacy i pielęgniarki.Beata Majewska - 30.04.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014