Aktualności >>> Pielgrzymka do Bisztynka >>>

 .: Pielgrzymka do Bisztynka

PIELGRZYMKA DO BISZTYNKA

Jak co roku dzień przed Uroczystościami odpustowymi w Bisztynku odbyła się pielgrzymka do tutejszej Parafii.

Jest to już tradycyjna pielgrzymka w której uczestniczą osoby ze Wspólnoty Krwi Chrystusa, księża z parafii w Swarzewie, oraz parafianie. W tym roku ich duchownym przewodnikiem był ksiądz Henryk.

Grupa pielgrzymów wyruszyła tradycyjnie spod dworca w Sątopach Samulewie, gdzie do pielgrzymów z Bisztynka (wyjątkowo jednej z Sątop) dołączyły panie z Olsztyna. Mimo zapowiadającej się burzy pielgrzymka odbyła się bez większych przeszkód. Opady deszczu na szczęście ustąpiły chwilę przed wyruszeniem.

Jedyne opóźnienie było spowodowane opóźnionym pociągiem relacji Olsztyn-Korsze. Pielgrzymi jak i w poprzednich latach wstąpili na krótką modlitwę do sątopskiego Kościoła pw. św. Jodoka, gdzie w tym czasie odprawiana była Msza święta. Po chwili modlitwy wznowiono marsz. Jak co roku, półgodzinny odpoczynek miał miejsce na leśnym parkingu.

W trakcie drogi, do grupy 12 osób, dołączyły panie z Bartoszyc. Kilka minut po godzinie 20.00 rozśpiewana grupa pielgrzymów dotarła do Bisztynka. Około godziny 20.30, jak zaplanowano, grupa około 30 osób (również tych które dołączyły z ulic Bisztynka) dotarła do celu, którym było Sanktuarium Najdroższej Krwi Chrystusa w Bisztynku.

Po uroczystym przywitaniu i po krótkiej modlitwie grupa pielgrzymów udała się na posiłek regenerujący siły J.

Oliwia Moskalik - 07.07.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009