Aktualności >>> Poeta spotkał się z dziećmi w bibliotece >>>

 .: Wiesław Piechota spotkał się z dziećmi z Bisztynka

Wakacyjne spotkanie dzieci z poetą

W wakacje w Bisztynku dzieci nie tylko beztrosko się bawią. Dziś miały okazję poznać poetę, autora wierszy i opowiadań dla dzieci Wiesława Piechotę z Elbląga, który nie tylko zaprezentował swoją twórczość,ale i namawiał dzieci do czytania.

Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach w ośrodku kultury i bibliotece w Bisztynku odwiedził dziś poeta, autor wierszyków dla dzieci, elblążanin Wiesław Piechota.

Autor mieszka w Elblągu od sześćdziesięciu lat, swoją przygodę z pisaniem rozpoczął dość późno. Mając wykształcenie wyższe techniczne i ekonomiczne, przez całe dorosłe życie czynnie był zaangażowany zawodowo i społecznie. Mimo wielu ciekawych pomysłów, pisanie odkładał na czas późniejszy. Na wydanie swych utworów zdecydował się dopiero po przejściu na emeryturę.

- W moim dorosłym życiu nie było ani jednego dnia kiedy nie sięgnąłbym po książkę i was też do tego namawiam - mówił dzieciom, które jego utworów słuchały z otwartymi buziami i nagradzały je oklaskami.

Szczególne zainteresowanie młodych uczestników spotkania wzbudziła informacja, że wszystkie jego wydane tomiki wierszy i bajek dla dzieci są ilustrowane rysunkami dzieci. Dzieciaki zadeklarowały natychmiast, że wykonają ilustracje do niewydanych jeszcze wierszy, które poeta na spotkaniu również prezentował.

W wierszach i opowiadaniach dla dzieci Wiesława Piechoty dominuje motyw przyrody podpatrywanej i prezentowanej z odrobiną humoru. Wiersze często kończy pouczający i dowcipny morał.

Elblążanin pisze także dla dorosłych. W tomiku poetyckim zatytułowanym „Chciałbym zatrzymać czas”, nie tylko wspomina młodzieńcze lata, ale i bawi, wprawiając czytelnika w dobry nastrój.

Andrzej Grabowski - 10.07.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015