Aktualności >>> Pierniczki z Mikołajem >>>

 .: Ozdabiali świąteczne pierniczki

Ozdabiali świąteczne pierniczki

Sala gimnastyczna w szkole w Bisztynku była pełna od chętnych do ozdabiania, pod okiem instruktorek, świątecznych pierniczków. Przed świętami krotki kurs ich ozdabiania zorganizowały wolontariuszki.

W piątek 19 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bisztynku zebrały się dzieci i młodzież, by pod okiem Pani Marzeny Kozioł przyozdobić "świąteczne pierniki". Frekwencja tegorocznej imprezy przeszła najśmielsze oczekiwania. Ku uciesze organizatorów pojawiła się prawie pięćdziesiątka chętnych do wzięcia udziału w warsztatach.

Byłyśmy na to przygotowane i zorganizowałyśmy się tym razem już w większym gronie. Monika Mierzwińska-Mucha zakupiła folijki, serwetki i wstążeczki i zadbała o to, by były pięknie zapakowane. Dzięki dodatkowym parom rąk Pani Tereski i Olgi uwinęłyśmy się o wiele szybciej i sprawniej.

Każdy z uczestników otrzymał po kilka wcześniej upieczonych pierników. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością, a pierniki otrzymały "twarze" bałwanków, reniferów, choinek, serduszek czy gwiazdek. Każdy piernik miał swój charakter i był niepowtarzalny. Ponadto każdy uczestnik zabrał swoje pierniki do domu.

Dodatkową atrakcją była niespodzianka od gimnazjalistów, którzy przyprowadzili Świętego Mikołaja. Tak, tak, Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Wszyscy musieliśmy być baaardzo grzeczni, bo nikogo nie pominął. Dzieci podziękowały Mikołajowi i pożegnały kolędą "Dzisiaj w Betlejem".

Radość dzieci była zasponsorowana dzięki sołtysom Agnieszce Kobryń i Dariuszowi Białousz oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, którym serdecznie dziękujemy.Anna Drozdowska - 26.12.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014