Aktualności >>> Najlepiej pomocy udzialają gimnazjalistki z Bisztynka >>>

 .: Zwyciężyły w mistrzostwach PCK

Gimnazjalistki z Bisztynka najlepsze w udzielaniu pierwszej pomocy

Bezkonkurencyne okazały się, w mistrzostach pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, gimnazjalistki z Bisztynka, które przygotowała Beata Majewska. Musiały poradzić sobie z testem teoretycznym i zastosować wiedzę w praktyce. Poradziły sobie nawet z okiem, które "wypadło" ich "poszkodowanemu".

W sobotę 11 maja odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, organizatorem których był Oddział Rejonowy PCK w Bartoszycach. W zawodach brało udział kilkanaście drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

W kategorii gimnazjów zwycięzyła 5 osobowa drużyna dziewcząt z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku.

Uczennice wykazały sie bardzo dobrą wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Umiejętności były oceniane przez lekarzy i strażaków. Zawody składały się z części teoretycznej w postaci testu i praktycznej, gdzie na czterech stacjach trzeba było udzielić pierwszej pomocy: osobie z urazem oka, po upadku ze schodów, z dużym krwotokiem po urazie dłoni oraz osobie, która nie oddycha.

Najwięcej emocji wywołało "wypadające oko" jednego z poszkodowanych. Co chwilę rozlegały się krzyki młodzieży pozorującej wypadki.

Po bardzo emocjonujących zawodach dziewczęta, już jako zwyciężczynie, udzieliły wywiadu telewizji BartSat. Opiekunką grupy była Beata Majewska.Beata Majewska, and - 14.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013