Aktualności >>> W Troksach dobrze się bawili >>>

 .: Piknik sołecki w Troksach

Deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie podczas pikniku

W Troksach odbył się piknik sołecki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W zabawie nie przeszkodziła nawet burza jaka przeszła nad wsią.

Burza i deszcz pokrzyżowały nieco szyki mieszkańcom sołectwa Troksy, którzy wczoraj (30 lipca) bawili się podczas dorocznego pikniku sołeckiego. Na szczęście deszcz padał krótko i nie trzeba było zabawy przenosić do świetlicy.

Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami dla najmłodszych mieszkańców Dzieci rywalizowały w biegu z jajkiem trzymanym na łyżce, wyciąganiu ustami jabłka z wody, przeciąganiu liny (dziewczęta pokonały chłopców), biegu w workach i kręceniu hula hop.

Przygotowano loterię fantową w której każdy los był wygrany, gospodynie upiekły pyszne ciasta. Można było też posilić się daniami z grilla. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka disco polo.

Przy okazji zauważyliśmy jak Troksy zmieniły swój wizerunek. Skwer na rozstajach dróg we wsi, kiedyś zarośnięty i zaniedbany teraz jest chlubą mieszkańców. Ustawiono tam rzeźby i urządzono rabaty kwiatowe.

Nad sprawnym przebiegiem pikniku czuwali sołtys Jan Jadeszko i radna Teresa Czamlet.

Andrzej Grabowski - 31.07.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016