Aktualności >>>  Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w ośrodku kultury >>>

 .: Bisztynek - Planeta Płci

Planeta Płci, czyli Dzień Kobiet i Mężczyzn

Publiczność nie chciała opuszczać wczoraj (10 marca) sali ośrodka kultury w Bisztynku. Przed zakończeniem imprezy Planeta Płci na scenę musieli wyjść wokaliści i tancerki, czyli mieszkańcy gminy i miasta. Owacją na stojąco doceniono ich dystans do siebie i... odwagę.

Szczegóły programu wydarzenia o nazwie "Planeta Płci" w ośrodku kultury w Bisztynku do końca owiane były tajemnicą. Tylko w części znani byli wykonawcy, którzy mają pojawić się na scenie. Mimo tego sala ośrodka kultury wypełniła się po brzegi.

- To był celowy zabieg. Nie chcieliśmy wszystkiego zdradzać i wszystkiego napisać na plakatach, aby publiczność była zaskoczona - wyjaśniła Wioletta Jaskólska dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku.

Na początku ze swoim recitalem wystąpiła Tatyana Getman, świetna wokalistka z Zelenogradska, laureatka wielu rosyjskich konkursów wokalnych, dyrektorka centrum kultury w Zelenogradsku - mieście partnerskim Bisztynka.

Zaśpiewała m.in. utwory Anny German, Ałły Pugaczowej, Muslima Magomajewa. Publiczność nagrodziła ją owacją i Tatyana musiała bisować.

Potem przyszedł czas na niespodzianki. W role wokalistów i tancerzy (tancerek) wcielali się burmistrz Marek Dominiak, sołtys radni, radne, urzędniczki i pracownice ośrodka kultury.

Odbyła się więc bitwa wokalna płci. Dowcipnie zmontowane urywki popularnych utworów śpiewali naprzemiennie mężczyźni i panie. Usłyszeć można było m.in: "Gdzie ci mężczyźni?", "Najwięcej witaminy, mają polskie dziewczyny",

Radni Artur Mic i Marcin Matejunas wcielili się w discopolowych wokalistów a radne Anna Kiełpińska i Aneta Jachowicz - towarzyszących im tancerek.

Wokalne i taneczne umiejętności zaprezentowały pracownice ośrodka kultury: Wioletta Jaskólska, Małgorzata Drozdowska, Jolanta Bruj, Krystyna Kosmala i Joanna Drozdowska w towarzystwie mężczyzny, czyli Patryka Wasyliszyna, który potem zaprezentował, już solo, swój rockowy utwór.

"Twoje oczy zielone" zaśpiewali: Marek Dominiak, Artur Mic, Marcin Matejunas, Edward Adamus i ich frontman - sołtys Troszkowa Grzegorz Bugaj (objawienie wokalne tegorocznej imprezy) w towarzystwie tancerek-urzędniczek: Martyny Matejunas i Ewy Prościńskiej.

Publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny po pierwszym wykonaniu zaśpiewali więc a capella i raz jeszcze z podkładem muzycznym.

Sądząc po reakcjach publiczności bawiła się ona doskonale. Już po imprezie usłyszeliśmy od wielu uczestników, że tak właśnie było a najbardziej doceniano dystans do siebie i... odwagę występujących na scenie pań i panów.

Zobaczcie film i naszą fotorelację w której możecie zobaczyć też zdjęcia z sesji fotograficznej dla chętnych. Możliwość wykonania zdjęć była jednym z elementów zabawy z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

Andrzej Grabowski - 11.03.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017