Aktualności >>> Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki w Sątopach >>>

 .: Misie i wróżby w Sątopach

Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki w Sątopach.

Dziś (25 listopada) po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Sątopach obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dodatkową atrakcją tego dnia była zabawa andrzejkowa i wróżby.

Najmłodsze dzieci, wraz ze swoimi ulubionymi maskotkami, odwiedziły dziś szkolną bibliotekę. Przedstawiły swoje pluszaczki kolegom, koleżankom i nauczycielom, wysłuchały opowieści o tym, kiedy i w jaki sposób powstał pierwszy miś i śpiewały "misiowe" piosenki.

Klasa III zaprezentowała także swoją twórczość. Uczniowie samodzielnie napisali piosenki i wierszyki z okazji Dnia Pluszowego Misia. Następnie w barwnym korowodzie wszyscy wyruszyli na salę gimnastyczną, gdzie mogli się pobawić w znaną wszystkim zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi".

Po zrobieniu pamiątkowych klasowych zdjęć, na sali zagościła atmosfera tajemniczości, niczym u prawdziwej wróżki. Uczniowie starszych klas, wraz z nauczycielami, przygotowali andrzejkowe wróżby dla swoich kolegów. Buty zdradziły nam, która panienka i który kawaler pierwsi wezmą ślub, a wróżba ze skórek jabłek - na jaką literę będzie się zaczynać imię ukochanego. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych serc z imionami, talerzyków z ukrytymi przedmiotami zdradzającymi prawdę o przyszłości i odczytywania cech charakteru z daty urodzenia.

Pojawiły się także ciasteczka z ukrytą w środku zabawną wróżbą i andrzejkowe mądrości, które każdy mógł sobie wylosować.

Na koniec dnia uczniowie całej szkoły wzięli udział w zabawie tanecznej. Dzisiejszy dzień z pewnością zapisze się w pamięci uczniów i nauczycieli jako dzień dobrej zabawy.Zabawa andrzejkowo-misowa w szkole w Sątopach. Fot. Karina Zasada.

Karina Zasada - 26.11.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011