Aktualności >>> Spotkanie z policjantem-karateką >>>

 .: W Sątopach uczniowie spotykają się z ciekawymi ludźmi

Spotkanie uczniów z policjantem-karateką

Uczniowie szkoły w Sątopach spotkali się z policjantem-karateką. To jedno z cyklu spotkań z osobami wykonującymi ciekawe zawody i oddającymi się różnym pasjom a pochodzącymi z małych miejscowości.

W Szkole Podstawowej w Sątopach w bieżącym roku szkolnym odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy swoją pasję uczynili sposobem na życie, osiągnęli sukces, chociaż pochodzą z małych miejscowości.

Uczniowie spotkali się z panem Rafałem Czerniewskim, policjantem z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz jego "drużyną". Towarzyszyły mu koleżanki z Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin - Joanna Czerniewska i Karolina Daszkiewicz oraz kolega policjant - pan Wojtek Szereyko.

Pan Rafał był także antyterrorystą, a od 8 roku życia trenuje karate. Jest wieloletnim zawodnikiem i licencjonowanym instruktorem, prowadzi zajęcia także w filii klubu w Reszlu. Ma na koncie sporo sukcesów sportowych i zawodowych.

Młodzież obejrzała z zainteresowaniem prezentację, jak pan Rafał dochodził do sukcesu. Duże zainteresowanie wywołały przede wszystkim zdjęcia i filmik nt. pracy naszego gościa w służbach specjalnych oraz zajęć sprawnościowych w policji. Sam gość również wzbudzał zainteresowanie swoim strojem, był ubrany w kimono, i ciekawie opowiadając.

Dalsza część spotkania była jeszcze ciekawsza. Pan Rafal i jego towarzysze zaprezentowali techniki wschodnich sztuk walki - karate i przeprowadzili trening karate dla uczniów klas 4-6. Spektakularnym momentem była prezentacja kruszenia dłonią a potem nogą stosu bloczków betonowych.

Zajęcia wzmocniły poczucie bezpieczeństwa uczniów, pokazały jak reagować właściwie w sytuacji zagrożenia. Utwierdziły uczniów w przekonaniu, że aby osiągnąć sukces, trzeba być wytrwałym, zdeterminowanym, dużo pracować nad sobą .

Pokaz i trening technik samoobrony spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów i pracowników szkoły. Uświadomiły uczniom, że niezależnie od miejsca zamieszkania, można osiągnąć sukces, co staramy się uświadamiać młodzieży organizując cykl spotkań z tak wartościowymi ludźmi, jak pan Rafał Czerniewski. Nawiązał on bardzo dobry kontakt z młodzieżą i potrafił zainteresować uczniów swoją pasją.

Elżbieta Rucińska - 13.03.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2015