Aktualności >>>  Półkolonie w świetlicy były bardzo atrakcyjne >>>

 .: Aktywnie spędzili część wakacji

Półkolonie w Sątopach-Samulewie pełne atrakcji

W dniach 4-14 lipca 2017r. w świetlicy środowiskowej w Sątopach – Samulewie odbywały się półkolonie letnie dla dzieci w wieku szkolnym. Było zwiedzanie, sport, historia, ognisko i kino.

Zajęcia zostały zorganizowane tak, aby czas spędzony wspólnie był przyjemny i wypełniony kreatywnymi zabawami. Większość z nich miała charakter sportowy, dzięki czemu dzieci nauczyły się zasad zdrowej rywalizacji i gry fair play.

Bardzo chętnie grały w dwa ognie na placu przy świetlicy, w piłkę nożną na stadionie, a także bawiły się w podchody, chowanego, grały w ringo oraz bawiły się w sali.

Wielką atrakcją półkolonii okazała się wycieczka rowerowa do Nowej Wsi Reszelskiej. Pani sołtys, Jadwiga Kuźlik, przygotowała dla uczestników krótką prelekcję na temat historii powstania tej małej miejscowości.

Opowiedziała również o grobie nieznanego żołnierza, który wspólnie odwiedziliśmy. Dopełnieniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami i zabawy na placu.

W ramach półkolonii dzieci wyjechały na jednodniową wycieczkę do „Mazurolandii” i kina na film: „Gru, Dru i Minionki” w 3D. Zobaczyły tam makiety najpiękniejszych atrakcji turystycznych naszego regionu, a także miniatury stadionów świata m.in. Stadionu Narodowego w Warszawie (która najbardziej spodobała się naszym sportowcom) oraz ekspozycje historyczne.

Ewa Matela - Arodź - 24.07.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017