Aktualności >>> Grali w Polsce, grają w Anglii >>>

 .: Polonia Patson na szczycie tabeli

Z Reduty do Ligi Angielskiej

Karol Głowacki grał wiele sezonów w Reducie Bisztynek. Od trampakarza do seniora. Po wyjeździe do Anglii, gdzie pracuje i mieszka z rodziną, znalazł także swoje sportowe miejsce. Gra w piłkę nożną w Polonii Patson F.C.

Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. Drużyna skupia przede wszystkim piłkarzy pochodzących z Polski, ale w składzie są też Anglik i Litwin. Polacy to piłkarze, którzy w kraju grali w różnych ligach i klubach m.in. w Mazurze Ełk, Pogoni Łapy, Gromie Przecław, Sandecji Nowy Sącz, Górniku Zabrze, Prochu Pionki, Lewarcie Lubartów. Niektórzy z piłkarzy swą sportową karierę rozpoczęli dopiero za granicą.

Drużyna Polonii Patson F.C. ma swoje boisko w miejscowości Marley. Gra w lidze o nazwie: Mastab's Restaurant Craven & District Football League, czyli w obpowiedniku... no właśnie. Nie mamy pojęcia jak zakwalifikować tę ligę przykładając do niej realia polskie. W Anglii lig jest 24. Biorąc pod uwagę nazwę ligi i słowo district można, z dużym przyliżeniem, określić tę ligę jako okręgową. Ściślej, jest to czwarta dywizja ligi okręgowej (Division Four).

Polonia Patson FC bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach. W rywalizacji 11 drużyn grających w tej samej lidze zajmuje obecnie miejsce 2. z dorobkiem 10 punktów. Tabelę i statystyki oraz wyniki meczów możesz śledzić klikając tu >>> Z tych danych wynika, że ostatni mecz Polonia Patson F.C. rozegrała 5 października 2013 r. i wygrała 3:2 z Horton F.C. mimo tego, że w 5 minucie meczu czerwoną kartkę zobaczył jeden z piłkarzy Polonii.

Jak wiemy, w głowie Karola zrodził się pomysł zorganizowania w Bisztynku meczu Polonii Patson F.C. z Redutą Bisztynek. To jeszcze tylko pomysł, ale być może warto, go zrealizować.

Piłkarzom Polonii, całej drużynie i Karolowi szczególnie, życzymy udanych występów w lidze i zajęcia miejsca na szczycie tabeli.

Andrzej Grabowski - 10.10.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013