Aktualności >>>  Dokonania Uniwersytetu Trzeciego Wieku >>>

 .: Zadebiutował teatr poezji. Wystawa prac mieszkanki Bisztynka

Premiera teatru poezji i wernisaż

W ośrodku kultury w Bisztynku odbyła się premiera poetyckiego spektaklu "Polska miłość" w wykonaniu aktorek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nie tylko. Po spektaklu nagrodzonym brawami widzowie podziwiali prace Teresy Kołodziejskiej na wernisażu jej wystawy.

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku postanowiły wystawić spektakl teatralny. Specyficzny spektakl, bo był to teatr poezji, oparty na tekstach Wojciecha Młynarskiego opowiadających o miłości. Dokładniej: o polskiej miłości w przeróżnych jej aspektach. Także tych związanych z przemocą domową.

W role aktorek wcieliły się słuchaczki UTW: Teresa Krawiecka, Tersa Kolasa, Jadwiga Lenart, Krystyna Giełżecka, Józefa Rudzka i Danuta Garczyńska oraz Wioletta Jaskółska - dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku i Patryk Wasyliszyn - jedyny mężczyzna na scenie, pracownik ośrodka kultury.

Wszyscy aktorzy mieli olbrzymią tremę o czym mówili już po spektaklu. Mimo tego przedstawienie wyreżyserowane przez Alicję Andrzejewską zostało nagrodzone przez publiczność oklaskami i po prostu się podobało.

Aktorki i aktor grali z dowcipem, dynamicznie, nie szczędząc gestykulacji i mimiki. Część tych walorów aktorskich jest widoczna na zdjęciach w naszej galerii.

Finał spektaklu relacjonowaliśmy na żywo. Oto nagranie.

Andrzej Grabowski - 22.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017