Aktualności >>> Premiera widowiska "Legenda o Królewnie Gustebaldzie" >>>

 .: Owacja na stojąco po premierze widowiska

Owacja na stojąco po premierze widowiska o Królewnie Gustebaldzie

Owacja publiczności na stojąco zakończyła premierowe przedstawienie widowiska "Legenda o Królewnie Gustebaldzie", końcącego sześciociemiesięczny projekt "Potyczki ze sztuką - transgraniczne warsztaty artystyczne", który realizowany był przez Ośrodek Kultury i Aktwności Lokalnej w Bisztynku we współpracy z Centrum Kultury w Zelenogradsku.

Trema i nerwy nie sparaliżowały młodych aktorów grających w widowisku "Legenda o Królewnie Gustebaldzie". Mimo, że jeszcze na kilka minut przed premierą widać było niepokój na ich twarzach, a w kulisach dopracowywali układy choreograficzne jeszcze na kilka sekund przed występem, ostatecznie zaprezentowali się rewelacyjnie. Wyrazem tego były oklaski w trakcie widowiska, a po jego zakończeniu owacja publiczności na stojąco.

Sala OKiAL wypełniona była po brzegi i nie znaleźliśmy, po przedstawieniu, żadnego malkontenta i osoby niezadowolonej z przybycia na premierę.

- Nie trzeba jeździć do teatru. Teatr - i to prawdziwy - przyjechał do nas - mówiła po przedstawieniu jedna z dość wiekowych widzek. - Bardzo, ale to bardzo wam gratuluję - mówił ks. Sławomir Brewczyński do młodych aktorów. Przybył na widowisko z Litwy, gdzie obecnie pracuje.

Aktorzy przyjmowali gratulacje od wielu zaproszonych gości i nie były to kurtuazyjne słowa wygłaszane oficjalnie - z mówinicy, ale szczere gratulacje kierowane wprost do młodych aktorów, w kuluarach, w korytarzu, w szatni, podczas rozmów po przedstawieniu.

Do określania widowiska używano głównie słów: piękne, rewelacyjne, świetne. Wielu z gości wyrażało nadzieję, że widowisko zostanie zaprezentowane jeszcze wielokrotnie.

- Przyszedłem na premierę z nastawieniem dość sceptycznym. Myślałem, że to będzie coś w rodzaju akademii szkolnej w wykonaniu międzynarodowym - opowiadał nam jeden z widzów. - Już po pierwszych scenach mój sceptycyzm się rozwiał. Oczy robiły mi się coraz większe, a były też momenty, gdy się autentycznie wzruszyłem. Nie mogłem oderwać oczu od sceny. Warto było tu przyjść. Wszystkim krytykom, tego typu przedsięwzięć i projektów, mówię "moje stanowcze nie!" - stwierdził nasz rozmówca.

Jego wypowiedź, chyba najlepiej podsumowuje cały wysiłek uczestników projektu oraz wszystkich jego realizatorów.

Materiały, podczas widowiska, zrealizowały telewizje kablowe "Bart-Sat" w Bartoszycach oraz "Zelenogradsk TV". Po udostępnieniu nagrań zaprezentuemy je na naszej stronie.

W przedstawieniu "Legenda o Królewnie Gustebaldzie" udział brali:

Reżyseria: Aleksandra Żabińska, Krzysztof Bujnowski
Scenariusz: Aleksandra Żabińska
Choreografia: Aleksandra Jaworska
Muzyka: Krzysztof Kowalski
Scenografia: Małgorzata Drozdowska, Krystyna Kosmala, Przemysław Podolecki
Światło, dźwięk: Krzysztof Bujnowski, Krzysztof Kowalski
Kierowniczki "zamieszania": Tatiana Pronajeva, Magdalena Gutkowska

OBSADA

Królewna Gustebalda
- Diana Kuczyńska
Król Jeziora - Robert Kozon
Złota Rybka - Olesia Lisevitch
Szczupak - Damian Giczewski
Prusowie - Krystyna Zubrickaya, Daria Popova, Katarzyna Derbin, Kacper Kobryń, Robert Kozon, Mateusz Serwik, Artur Grabowski
Rybki - Anna Rozvadovskaya, Anna Kozlova
Niedźwiedzica - Ekaterina Koscyuk
Misie - Karolina Sobótka, Oliwia Kuczyńska
Ptaki - Valeria Budilovskaja, Ludmiła Zhurilo
Tancerki - Anastasia Volkova, Ekaterina Tlkachova, Ksienia Otinova, Polina Makarova, Vladislava Laukart, Viktoria Salamina, Olesia Lisevitch, Alena Bondarieva, Daria Kovalenko, Anastasia Sviridova.Zobacz całe widowisko w osobnym oknie. >>>

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Andrzej Grabowski - 15.01.2012 r.

Poprzednie relacje z warsztatów zobaczysz klikając linki poniżej:
16.09.2011 r. - Początek projektu. Warsztaty fotograficzne i wokalne >>>
18.09.2011 r. - Warsztaty fotograficzne, wokalne >>>
02.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
04.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
21.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
24.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
11.12.2011 r. - Czwarty blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
06.01.2012 r. - Próba prawie generalna >>>

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012