Aktualności >>> Gustebalda w Zelenogradsku >>>

 .: Młodzież z wizytą w Zelenogradsku

Rosyjska premiera "Legendy o Królewnie Gustebaldzie"

Młodzież z Bisztynka, uczestnicząca w projekcie "Potyczki ze sztuką - transgraniczne warsztaty artystyczne" w dniach 26-29 stycznia 2012 roku odwiedziła Zelenogradsk. W piątek, 27. stycznia, w sali miejscowego centrum kultury zaprezentowali widowisko "Legenda o Królewnie Gustebaldzie". Podobnie jak w Bisztynku, w Zelenogradsku, widownia rosyjska bardzo dobrze przyjęła przedstawienie.

Młodzież z Bisztynka wyjechała do Zelenogradska 26 stycznia. Zakwaterowano ich w hotelu "Korona Bałtycka", w niezłych, ich zdaniem, warunkach.

W mieście partnerskim Bisztynka zajmowali się nie tylko umilaniem sobie wolnego czasu. Musieli zbudować całą scenografię widowiska, usawić sprzet i dekoracje. Wszystkie elementy scenograficzne zostały bowiem dowiezione do Zelenogradska z Polski. Przed rosyjską premierą przedstawienia odbyła się jeszcze próba generalna.

Premierze towarzyszyły wystawy: fotograficzna i plastyczna; prac wykonanych przez młodych ludzi podczas warsztatów artystycznych.

Na premierę widowiska przybyli mer Zelenogradska oraz odpowiednik polskiego szefa wydziału kultury województwa, czyli, w nazewnictwie rosyjskim, minister kultury obwodu kalininigradzkiego oraz publiczność wypełniająca całą salę widowiskową.

Samo przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami. Uczestnicy projektu zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami tuż po premierze, na scenie centrum kultury w Zelenogradsku.

Czas wolny od zajęć związanych z pwidowiskiem młodzież spędzała na spacerach nad morzem oraz wspólnie ze swymi rosyjskimi przyaciółmi - po miasteczku. Bisztynianie zwiedzili też miejscowe muzeum miejskie. Pytani o wrażenia z Zelenogradska, już po powrocie do Bisztynka, najczęściej mówili ogólnie, że było "fajnie", a narzekali jedynie na serwowane im posiłki. No cóż! W restauracji nie podawano im chipsów i batonów.

Z relacji uczestników wyjazdu do Zelenogradska wynika, że Rosjanie pojawią się w Bisztynku jeszcze wiele razy. Także zupełnie prywatnie, na prywatne zaproszenia. Pomiędzy polską i rosyjską młodzieżą zawiązały się bowiem dość silne więzy emocjonalne i obie strony już za sobą tęsknią.Andrzej Grabowski - 01.02.2012 r.

Poprzednie relacje z warsztatów zobaczysz klikając linki poniżej:
16.09.2011 r. - Początek projektu. Warsztaty fotograficzne i wokalne >>>
18.09.2011 r. - Warsztaty fotograficzne, wokalne >>>
02.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
04.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
21.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
24.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
11.12.2011 r. - Czwarty blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
06.01.2012 r. - Próba prawie generalna >>>
15.01.2012 r. - Premiera widowiska w Bisztynku >>>

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012