Aktualności >>> Możesz pomóc powodzianom >>>

 .: Pomóż powodzianom z powiatu gorlickiego na podkarpaciu

POMÓŻ POWODZIANOM Z POWIATU GORLICKIEGO

W związku z sytuacją kryzysową i problemami związanymi z powodzią, licznymi podtopieniami i ousuwiskami jakie nawiedziły w ostatnich tygodniach znaczną część kraju, firma WM-JAWENA - właściciele i pracownicy, we współpracy z przedsiębiorcami, którzy dostarczają komponenty potrzebne do produkcji mebli, postanowiła zrobić i ofiarować całą ciężarówkę - około 50 szt. mebli tapicerowanych, osobom najbardziej poszkodowanym.

W porozumieniu ze Starostą Gorlickim - Mirosławem Wędrychowiczem i przy koordynowaniu całej akcji przez Panów: Jana Szkaradka - Naczelnika Wydziału Organizacyjnegi i Spraw Obywatelskich tegoż Starostwa i Jana Ślusarza, ustaliliśmy grono osób najbardziej potrzebujących naszego wsparcia. Pomoc trafi do najbardziej zniszczonych gospodarstw z Powiatu Gorlickiego.

Straty spowodowane przez powódź na terenie całego powiatu wynoszą około 100 mln zł. Niszcząca siła wody dotknęła wszystkie gminy, ale największe zniszczenia wystąpiły na terenie gmin: Bobowa, Biecz, Gorlice, Uście Gorlickie. Zalanych zostało 828 domów i gospodarstw, w wyniku czego 3800 osób zostało poszkodowanych. W skali powiatu ewakuowano 190 osób. Część z nich znalazła schronienie w internatach szkolnych w Bieczu i Bobowej. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał 12 decyzji o wyłączeniu z użytkowania domów jednorodzinnych wskutek zniszczeń spowodowanych osuwiskami. Około 50 kolejnych obiektów jest monitorowanych jako potencjalne zagrożenie. Na ponad 100 mln złotych wyceniane są straty na terenie całego powiatu gorlickiego, w tym ponad 41 mln zł wynoszą straty w powiatowej infrastrukturze drogowo-mostowej i obiektach użyteczności publicznej.

Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli z naszej gminy, którzy chcieliby się przyłączyć do akcji pomocowej. Jeśli chcieliby Państwo ofiarować powodzianom potrzebne im na daną chwilę rzeczy - chętnie je przewieziemy i dostarczymy wraz z wykonanymi przez nas meblami.

Zapewniamy opiekę koordynatora i dopilnujemy, by nasza wspólna pomoc dotarła do osób najbardziej potrzebujących.

Na obecną chwilę mieszkańcy tego powiatu najbardziej liczą na pomoc materialną - środki potrzebne do codziennego życia - koce, kołdry, pościel, ręczniki, chemia, woda pitna. Wskazane jest, aby rzeczy były nowe i nieużywane. Lista darczyńców, z dokładnym opisem pomocy zostanie przekazana Staroście Gorlickiemu. Starosta Gorlicki osobiście deklaruje dołożenie wszelkich starań, aby udzielona pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących rodzin.

Wszelkie dary przyjmujemy do dnia 08.07.2010 r. w budynku restauracji "Marysieńka" w Bisztynku. Wszelkich informacji na temat naszej akcji udzielamy na miejscu, lub pod numerem telefonu: 728-657-555.

Z poważaniem: Włodzimierz Jaworski - 24.06.2010 r.

WM-JAWENA Sp. z o.o.

ul. Kolejowa 30
11-230 Bisztynek
tel. 89-7188178, 600-022-668
jawenabisztynek@o2.pl

* Restauracja * Hotel * Dom Weselny *
ul. Kolejowa 1; 11-230 Bisztynek
marysienka@o2.pl
tel. 728-857-555, 89-5235987

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010