Aktualności >>> Ks. Rybczyński od 2 lat jest kapłanem >>>

 .: 20 lat kapłaństwa naszego proboszcza

Proboszcz ks. Janusz Rybczyński
obchodził jubileusz 20 lat kapłaństwa

Jubileusz 20-lecia kapłaństwa obchodził dziś proboszcz parafii w Bisztynku ks. Janusz Rybczyński. Otrzymał życzenia i upominki od burmistrza oraz mieszkańców i parafian.

Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii św. Macieja Apostoła i Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Bisztynku obchodził jubileusz 20 lat kapłaństwa.

Mszę świętą w jego intencji odprawił wikariusz ks. Łukasz Sadko. Po nabożeństwie życzenia złożył proboszczowi ks. wikary Łukasz Sadko, burmistrz Marek Dominiak a w imieniu kół różańcowych i mieszkańców Agnieszka Kobryń. Proboszcz otrzymał pamiątkowy grawerton i wieczne pióro. Wyraźnie wzruszony dziękował parafianom, którzy chóralnie odśpiewali mu pieść z życzeniami.

Ks. Janusz Rybczyński urodził się w 1968 r. w Olsztynie. Jest absolwentem Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych a później Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie.

Wyświęcony został 27 maja 1995 r. Pracował jako wikariusz w parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach, w katedrze we Fromborku, parafii świętych Piotra i Pawła w Reszlu, parafii bł. Karoliny Kózkówny w Biskupcu, św. Katarzyny w Kętrzynie, św. Brata Alberta w Szczytnie, świętych Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.

Później został mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusa w Wilkowie. Od 15 sierpnia 2012 roku jest proboszczem w Bisztynku.

Andrzej Grabowski - 24.05.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015