Aktualności >>> Odnowiły poduszki procesyjne >>>

 .: Nowe oblicze poduszek procesyjnych

RENOWACJA PODUSZEK PROCESYJNYCH

Odnowione poduszeczki procesyjne po raz pierwszy będą upiększały procesję na Boże Ciało 3 czerwca 2010 r. Pracując jako katechetka w naszej Parafii, zajmowałam się przygotowaniem poduszeczek do procesji. W ciągu 10 lat starałam się poprawić ich wygląd, niestety były one tak zniszczone (wkłady jeszcze z trocin i pierza), że zdecydowałam się na całkowitą ich renowację. Do współpracy poprosiłam koleżankę Jadwigę Lenart, ze względu, na jej już poznane przez społeczeństwo Bisztynka zdolności do tworzenia ciekawych stroików okolicznościowych i różnych gadżetów.

Ogromne podziękowania należą się państwu Jaworskim właścicielom firmy WM - JAWENA i "Marysieńki". Otrzymaliśmy od firmy darmowe wkłady i pokrowce na 8 poduszeczek, by je chroniły przed zniszczeniem. Pracownica tej firmy pani Małgorzata Serowik włożyła dużo trudu, by uszyć pokrowce i elementy zdobnicze. Tkaniny, które zdobywałam z różnych źródeł (prywatne i ze sklepu z odzieżą używaną) musiały mieć odpowiednią kolorystykę i bogactwo faktury. Starałam się by styl i ozdoby poduszek były zgodne z tradycją, czyli nieco postarzone.

Pani Lenart odnowiła malowidła i pozostałe elementy. Podziękowania składamy także naszej koleżance Marii Mądrzejewskiej - właścicielce sklepu z odzieżą używaną, która chętnie oddawała tkaniny czy inne ozdoby do dekoracji. Działy się także przy tej pracy "małe cuda", Spotkałam się z ogromną życzliwością (poza małymi wyjątkami), gdy poszukiwałam oryginalnych elementów do dekoracji. Dzięki wielkie paniom: Irenie Siniuk, Iwonie Łuczyc, Danucie Cybulskiej, Agnieszce Komsta, p.Furmaniak i Siwik. Pani ze sklepu z pasmanterią w Biskupcu, za upust, jaki mi udzielała przy zakupie brakujących dodatków. Koszta zakupu pokryła składka z mojego Koła Różańcowego.

Potrzeba było miesiąca i wielu godzin, by uzyskać pożądany efekt. Mam nadzieję,że teraz chętniej dzieci będą uczestniczyć w procesjach, by móc nieść tak piękne i lekkie poduszeczki na chwałę Pana.Krystyna Kijewicz - katechetka - 30.05.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010