AA PROSITY - ZDJĘCIA Z LAT PRL WYKONANE PRZEZ "WYPĘDZONYCH"

 Aktualności >>> Kiedyś w Prositach >>>

 .: Prosity dawniej

Prosity na starych zdjęciach

Sześć archiwalnych zdjęć wykonanych w Prositach odnaleźliśmy w archiwach niemieckich. Wykonano je w latach 60, 70 i 80 XX wieku.

Zdjęcia autorstwa Theodora Siegen'a są datowane na okres 1975 - 1985 i opatrzone komentarzem: "Tu był Ojciec doktor Linus Kather = nauczyciel i kantor, działacz "wypędzonych". Zdjęcia autorstwa Antona Sommerfelda wykonano w latach 60-tych XX wieku. Anton Sommerfeld również był działaczem związku byłych mieszkańców Prus Wschodnich. Pisał często w periodyku "Rösseler Heimatbote", czyli "reszelski goniec z małej ojczyzny", wydawanym do dziś.

Mieszkańcy Prosit na pewno są w stanie zidentyfikować miejsca wykonania dwóch ostatnich miejsc, bo nam się to na razie nie udało :-) Prosimy o kontakt.

Andrzej Grabowski - 24.07.2014 r.

Jeden z Internautów (MM) skontaktował się z nami. Ze starych map dczytał, że ostatnie zdjęcie pokazuje drogę z Prosit do Bartnik (niem. Bleichenbarth). - Według map z Prosit do Bartnik prowadziły kiedyś dwie drogi. Obecnie jest tylko jedna - napisał.Copyright: www.bisztynek24.pl 2014