Aktualności >>> Przedświąteczne spotkanie w Sątopach >>>

 .: Spotkanie przy Choince w szkole w Sątopach

Przedświąteczne spotkanie w szkole w Sątopach

Zbliża się Boże Narodzenie - najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt, które każdemu z nas kojarzy się z blaskiem choinki, dźwiękiem kolęd, z dziecięcym śmiechem i zapachem biesiadnego stołu dzielonego z najbliższymi. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnym stole z rodziną warto spotkać się w innym gronie. Gronie mieszkańców, sąsiadów, przyjaciów z okolicznych miejscowości. Tak było w Sątopach 18 grudnia.

W Szkole Podstawowej w Sątopach już po raz trzeci odbyło się przedświąteczne "Spotkanie przy Choince". Ze społecznością szkolną spotkali się rodzice naszych uczniów, całe rodziny oraz zaproszeni goście. Cieszymy się bardzo, że nasze zaproszenie przyjęła tak liczna rzesza rodzicówr, dziadkowie i całe rodziny. Niezmiernie miło było nam spotkać się również z innymi mieszkańcami naszej miejscowości i okolicznych sołectw a także z przedstawicielami władz lokalnych w osobie pana burmistrza i pani wiceburmistrz oraz radnymi Rady Miejskiej w Bisztynku, sołtysami okolicznych sołectw, dyrektorami i kierownikami jednostek samorządowych.

Spotkanie rozpoczęło się kolędą "Wesoła nowina" w wykonaniu pracowników naszej szkoły oraz wystąpieniem pani dyrektor Barabray Zasady, która powitała licznie zebranych. Ksiądz proboszcz Leonard Klimek wprowadził nas w atmosferę świąt czytaniem z Ewangelii a burmistrz skorzystał z okazji spotkania i złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

W nastrojowej świątecznej scenerii, w blasku migoczących świeczek choinkowych, wysłuchaliśmy świątecznych opowieści i kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. "Stajenka Poetycka 2013" była programem poetycko-muzycznym i pozwoliła przypomnieć sobie i pośpiewać wspólnie z wykonawcami prawie wszystkie znane kolędy i pastorałki.

Atrakcją wieczoru były świąteczne piosenki wykonane przez uczniów w języku angielskim. Nie zabrakło także jasełek i tańca przygotowanych przez naszych najmłodszych uczniów. Ich występy budziły spore zainteresowanie i zebrały duże brawa, podobnie jak kolędnicy. Tradycyjnie poprzebierani za anioły, diabły, Heroda, Trzech Króli, Sługę, Szemla, Kominiarza i Gwiazdora oraz Śmierć rozbawiali publiczność, śpiewali wesołą kolędę i recytowali zabawne rymowanki a w zamian za życzenia przyjmowali smakołyki i drobne datki. Całemu widowisku towarzyszyła atmosfera ogólnej wesołości.

Miłym wydarzeniem szczególnie dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja i pani Mikołajowej, którzy obdarowywali dzieci słodyczami otrzymanymi od sponsorów i rodziców.

Po programie artystycznym nadszedł czas na degustację ciast i pierogów, krokietów popijanych tradycyjnym kompotem a także na zakup ozdób świątecznych na kiermaszu.

Życzliwość ludzi, pamięć, tradycja oraz świąteczne dźwięki kolęd i pastorałek naszego przedświątecznego „Spotkania przy Choince” pozostawią zapewne niezapomniane wrażenia na długo.

Wysiłek i szczodrość wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tego wieczoru zasługują na uznanie a udział zebranych na podziękowanie.Elżbieta Rucińska - 21.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013