Aktualności >>> Sukces gimnazjalnych przełajowców >>>

 .: Drużynowi mistrzowie województwa

Mistrzowie województwa w biegach przełajowych
są z gimnazjum w Bisztynku

Zdobyciem tytułu mistrzowskiego zakończył się dla reprezentacji chłopców z gimnazjum w Bisztynku udział w Mistrzostwach Województwa WM SZS w biegach przełajowych w Świętajnie. Indywidualnie wicemistrzostwo zdobył Kamil Misior.

Zawody w Świętajnie koło Szczytna odbyły się 17 kwietnia 2015 r. Gimnazjum w Bisztynku wystawiło biegaczki i biegaczy przełajowych w dwóch kategoriach wiekowych, czyli klas I oraz klas II-III. Biegaczki z Bisztynka nie zajęły w biegach znaczących miejsc, za to chłopcy ostatecznie zdobyli drużynowe mistrzostwo województwa.

- Zawodnicy brali udział w indywidualnych biegach. Młodsi na dystansie 1500 metrów, starsi na dystansie 2000 metrów. Zajęcie miejsc od 1 do 25 było punktowane do klasyfikacji drużynowej. Za miejsce I zawodnik uzyskiwał 9 punków, za II - 7 punktów, za XXI-XXV - 1 punkt - wyjaśniał zawiłości regulaminowe nauczyciel wf z gimnazjum w Bisztynku Zbigniew Madanecki.

- W każdym z biegów startowało po około 60 zawodników. Ostatecznie suma zdobytych indywidualnie punktów (23) dała nam I miejsce i tytuł mistrzowski. II miejsce (18 pkt.) zajęła reprezentacja gimnazjum nr 1 w Bartoszycach a III gimnazjum nr 3 w Giżycku (16 pkt.) - relacjonował Zbigniew Madanecki.

Mistrzowski tytuł drużynowy nie był jedynym jaki zdobyli przełajowcy z Bisztynka. Kamil Misior w biegu na 1500 metrów zdobył indywidualnie II miejsce. - Kamil prowadził w całym biegu. Został wyprzedzony około 50 metrów przed metą - mówił nam Zbigniew Madanecki.

Reprezentacja chłopców gimnazjum w Bisztynku wystartowała w składzie:

Klasy I:
Rafał Gach
Kamil Misior
Aleksander Wójcik

Klasy II-III:
Kuba Abelski
Rafał Dąbrowski
Jakub Kosiorek
Damian Michalski
Jakub Kulicki
Patryk Bogdaniuk
Mariusz Piskorz
Szymon Depta
Mateusz Majewski

Andrzej Grabowski - 20.04.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015