Aktualności >>> Zakupią nową śmieciarkę >>>

 .: Wkrótce w Bisztynku będzie nowoczesna śmieciarka

ZAKUPIĄ NOWOCZESNĄ ŚMIECIARKĘ

Międzygminny Zakład Kompleksowego przerobu Odpadów Komunalnych "Sękity" w Bisztynku zakupi wkrótce nowoczesną śmieciarkę. Na ten cel spółka otrzymała 200.000 złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Podpisanie stosownej umowy odbyło się w dniu 17 marca w Olsztynie.

- Nowa śmieciarka powinna pojawić się w naszym zakładzie do końca maja 2011 roku - mówi prezes MZKPOK "Sękity" Ryszard Ćwik. - Właśnie ogłosiliśmy przetarg, który zostanie rozstrzygnięty w dniu 31 marca. Zakupimy możliwie najnowocześniejszą śmieciarkę o pojemności 16-18 m³ ze zgniotem 1:6. W ten sposób unowocześnimy nasz park maszynowy i zwiększymy konkurencyjność na wolnym rynku. Liczymy też na obniżenie kosztów. W praktyce będzie to swego rodzaju zamiana. Jedną ze starych śmieciarek zamierzamy sprzedać - relacjonował Ryszard Ćwik.

- Pieniądze na zakup urządzenia pozyskaliśmy z dotacji Urzędu Marszałkowskiego, dysponujemy też własną gotówką, a pozostałość kwoty uzyskamy z kredytu - mówił Ryszard Ćwik.

- 17 marca w Olsztynie podpisałem umowę dotyczącą wsparcia finansowego naszej inwestycji. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisywał wicemarszałek województwa Jarosław Marek Słoma.

- Oczywiście cieszymy się z uzyskanej dotacji. Bez niej ten zakup nie byłby obecnie możliwy - mówił Ryszard Ćwik.

Andrzej Grabowski - 24.03.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011