Aktualności >>> Uczniowie zaprosili podopieczne DPS >>>

 .: Dziewczyny z DPS w gimnazjum

Plac zabaw powstał przy szkole w Sątopach

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sątopach jako jedyna w gminie Bisztynek nie miała placu zabaw dla dzieci. Kilka dni temu to się zmieniło. Plac zabaw, miejsce wspólnej zabawy dzieci i rodziców został właśnie oddany do użytku.

Uczniowie ze szkoły w Sątopach otrzymali wspaniały świąteczny prezent - długo oczekiwany plac zabaw. Złożony przez Gminę Bisztynek projekt pod nazwą: "Plac zabaw przy szkole w Sątopach - bezpieczne przerwy i popołudnia - miejsce integracji dzieci i rodziców" uzyskał pozytywną ocenę rady Lokalnej Grupy Działania "Warmiński Zakątek" oraz Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.

W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę - firmę "Apis". Umowę z firmą podpisano na początku kwietnia tego roku, a już 12 kwietnia rozpoczęły się prace na placu przy szkole.

14 kwietnia nastąpił jego odbiór. Całkowity koszt budowy placu to około 20.000,00 zł.

Uczniowie będą korzystali z dużego zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią, huśtawki metalowej z dwoma siedziskami, huśtawki "ważki", karuzeli tarczowej, sześciokątu wielofunkcyjnego ze ścianką wspinaczkową i przeplotnią z lin. Już po świętach uczniowie będą mogli czynnie i zdrowo spędzać czas na placu zabaw.

Materiał znajdziesz także na portalu:Barbara Zasada - 16.04.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014