Aktualności >>> Miejsko-gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją" >>>

 .: Recytowali poezję i fragmenty prozy

KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"

Miejsko-gminne eliminacje onkursu Recytatorskiego "Spotkaia z poezją" odbyły się 28 kwietnia 2011 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Z poezją i fragmentami prozy zmagali się uczniowie szkół podstawowych i Gminazjum w Bisztynku. Cztery osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu.

W eliminacjach uczestniczyli młodzi recytatorzy, którzy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach szkolnych, w trzech grupach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI i gimnazjalnych. Uczniowie szkół podstawowych recytowali eden, wybrany wiersz. Gimnazjaliści musieli wyrecytować wiersz i fragment prozy. Poniżej przedstawiamy fotografie wszystkich uczestników eliminacji miejsko-gminnych.

Przewodnicząca jury - Danuta Garczyńska - podsumowując recytacje uczestników mowiła o bardzo wyrównanym poziomie i trudności jakie miało jury z wyborem tej jednej osoby, która reprezentować nas będzie w eliminacjach powiatowych, jakie odbędą się w Bartoszycach w dniu 13 maja 2011 r.

- Recytować należy tak, aby to nie recytator płakał, ale aby płakała publiczność, przy czym należy użyć minimalnych środów wyrazu - mówiła Danuta Garczyńska.

Ostatecznie, w kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyła Natalia Wypyszczak z Szkoły Podstawowej w Grzędzie i to ona reprezentować będzie nas w artoszycach. Miejsce II zajęła Oliwia Majewska (Grzęda), a miejsce III - Robert Gieglis (Bisztynek).

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Kasia Fiedorowicz (Bisztynek) przed Olą Siestrzykowską (Sątopy) i Klaudią Stefańską (Bisztynek).

W kategorii gimnazjalnej zwyciężyła Dagmara Romanowska przed Arturem Grabowskim i Olgą Łucek. Bezkonkurencyjna w kategorii poezji śpiewanej była Diana Kuczyńska.

W eliminacjach powiatowych udział wezmą: Natalia Wypyszcak, Kasia Fiedorowicz, Dagmara Romanowska i Diana Kuczyńska.

Usunięto na żądanie

Usunięto na żadanie

Andrzej Grabowski - 29.04.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011