Aktualności >>> Polskie Radio Olsztyn w Bisztynku >>>

 .: 4 godziny o Bisztynku na antenie Radia Olsztyn

Polskie Radio Olsztyn przez 4 godziny nadawało z Bisztynka

Dziennikarka Polskiego Radia Olsztyn - Anna Minkiewicz-Zaremba - zrealizowała wczoraj w Bisztynku czterogodzinny program "na żywo". Przy Urzędzie miejskim stanęło mobilne studio radiowe, które gościło wielu rozmówców.

Tematem przewodnim audycji było oczywiście gradobicie z 4 lipca, ale nie tylko temu kataklizmowi były poświęcone rozmowy z władzami i mieszkańcami. Wśród gości studia był burmistrz Jan Wójcik, ks. proboszcz Eugeniusz Bartusik, szefowa CKiAS Bisztynek-Kulturowo - Kamila Zawadzka i uczestniczki zajęć stowarzyszenia: Kasia Derbin i Aleksandra Tyszkiewicz; Anna Drozdowska z dzećmi biorącymi udział w jej zajęciach tanecznych, czyli z "Gwiazdami Warmii"; Jolanta Siwik, Danuta Stawiarz i Joanna Piegat ze swymi wyrobami rękodzielniczymi, Agnieszki Gach i Kobryń w koszulkach "I love Bisztynek", Małgorzata Stankiewicz opowiadająca o swej córce-misjonarce Agacie, motocykliści z Free Motor Team z Bogusławem Budnikiem mówiącym do mikrofonu, Marek Dominiak opowiadający o klubie morsów i zaletach zimowych kąpieli. O historii Bisztynka mówił niżej podpisany.

- Program ma na celu pokazanie Bisztynka kilkanaście dni po gradobiciu i chcemy mówić nie tylko o tym nieszczęściu - mówiła nam Anna Minkiewicz-Zaremba. - Chcę pokazać mieszkających tu ludzi z pasją, powiedzieć o ciekawej historii miasteczka, zaprosić turystów do Bisztynka - mówiła dziennikarka.

Towarzyszylśmy radiowej, dwuosobowej ekipie przez cały czas realizowania programu. Do Bisztynka najlepiej zapraszały dzieciaki pod opieką Anny Drozdowskiej, które wykrzyczały do radiowego mikrofonu własną hip-hopową melorecytację promoującą miasteczko. Przy okazji okazało się, że kilkanaście, lub kilkadziesiąc wejść na antenę w ciągu 4 godzin, to zbyt mało, aby zaprezentować wszystkie aktywne i zaangażowane społecznie osoby mieszkające w naszym miasteczku.

Audycja realizowana była "na żywo" więc jeśli jej ktoś nie słuchał, to już nie posłucha i niech żałuje.

Poniżej nasza fotorelacja z wizyty Radia Olsztyn w Bisztynku. Andrzej Grabowski - 16.07.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012