Aktualności >>> Uczniowie z Bisztynka spotkali się z poezją w Bartoszycach >>>

 .: Spotkania z poezją

SPOTKANIA Z POEZJĄ W BARTOSZYCACH

Uczniowie - recytatorzy z Bisztynka wzięli udział w XXVIII eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją", które odbyły się 8 maja w Bartoszyckim Domu Kultury. Niestety, żaden z naszych reprezentantów nie zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. W czterech kategoriach konkursowych rywalizowało ogółem 20. młodych recytatorów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych i gminnych. Do etapu wojewódzkiego mogły być wybrane tylko 4 osoby, po jednej z każdej kategorii.

Zdaniem przewodniczącej jury Ewy Kozieł, konkurs był bardzo wyrównany i niezwykle trudno było wybrać tych najlepszych. - Między innymi z powodu kłopotów z wyborem przyznaliśmy tytuły laureatów w każdej z kategorii gimnazjalnych dwóm osobom. Ponieważ jednak w Olsztynie reprezentować nas może tylko po jednej osobie, musieliśmy wskazać reprezentantów. Proszę uwierzyć, że było to trudne zadanie - mówiła Ewa Kozieł.

W kategorii wiekowej klas I-III szkół podstawowych laureatem został Igor Maciopa ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Dwinów z SP w Bezledach.

W kategorii wiekowej klas IV-VI szkół podstaowych laureatką została Gabriella Bogacz ze Szkoły Podstawowej w Żydowie, a wyróżnienie otrzymała Alicja Jaworska z SP nr 3 w Bartoszycach.

Wśród gimnazjalisów recytujących poezję i fragmenty prozy laureatami zostali: Kamil Pałyga z Gimnazjum w Kinkajmach i Dagmara Leśkiewicz z Gimnazjum w Górowie Iławeckim. Wśród gimnazjalistek śpiewających poezję laureatami jury wybrało Darię Paszko z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach i Elżbietę Połoch z Zespołu Szkół w Sępopolu.

W dniu 11 czerwca w CEiIK w Olsztynie powiat bartoszycki reprezentować będą: Igor Maciopa, Gabriella Bogacz, Kamil Pałyga i Daria Paszko.

Recytatorzy z Bisztynka zostali uhonorowani dyplomami i upominkami.

O przebiegu konkursu możecie poczytać także na Bartoszyce.wm.pl >>>

Andrzej Grabowski - 10.05.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010