Aktualności >>> Koncert chóru "Redemptoris" z Elbląga >>>

 .: Koncert kolęd w wykonaniu chóru "Redemptoris"

Koncert chóru "Redemptoris" z Elbląga

Z koncertem kolęd polskich wystąpił w kościele św. Macieja Apostoła w Bisztynku chór "Redemptoris" działający przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu prowadzonej przez Ojców Redemptorystów.

Jest to chór amatorski. Działa od października 1989r., gdy pracę organisty podjął Pan Leszek Gosk; jednocześnie obejmując funkcję dyrygenta istniejącego już chóru parafialnego. Od tego czasu notuje się dynamiczny rozwój zespołu. W okresie swojej działalności chór koncertował w wielu miastach naszego kraju, jak również poza jego granicami. Z koncertami wyjeżdżał do Niemiec, Belgii, Holandii, Czech, Słowacji, Włoch oraz za naszą wschodnią granicę, na Litwę.

"Redemptoris" liczy 67 osoby. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Pan Leszek Gosk, akompaniuje Elżbieta Pisarkiewicz, która wykonuje także solowe partie wokalne.

Koncert złożony z kolęd polskich zgromadził w Bisztynku liczną publiczność, która często ze łazami w oczach słuchała wspaniałych wykonań. Wśród publiczności zauważyliśmy także adeptki dyrygentury, które obserwując Leszka Goska naśladowały jego ruchy kierujące chórem.

Zobaczycie to zarówno na zdjęciach poniżej jak na filmach do których obejrzenia zapraszamy.

Film >>> Koncert - część I >>> 9 min. 42 sek. >>>

Film >>> Koncert - część II >>> 9 min. 54 sek. >>>

Andrzej Grabowski - 18.01.2009 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2008